Bundesliga má nového rekordéra, Pekarík proti Bayernu nenastúpil

Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom zápase 13. kola Bundesligy nad Bochumom 3:0. O dva góly sa postaral Youssoufa Moukoko, ktorý sa tak stal najmladším hráčom v histórii súťaže s desiatimi presnými zásahmi.

05.11.2022 17:58 , aktualizované: 21:14
Youssoufa Moukoko Foto: ,
Youssoufa Moukoko (uprostred) na archívnej snímke.

Rodák z Kamerunu prekonal rekord v 13. minúte, keď sa presadil strelou od brvna. Mílnik dosiahol vo veku 17 rokov a 350 dní. Krátko pred prestávkou navyše pridal druhý gól.

Moukoko debutoval v najvyššej nemeckej súťaži v sezóne 2020/21 deň po svojich 16. narodeninách ako najmladší v histórii a onedlho sa stal aj najmladším strelcom.

Zentner Čítajte aj Pučil sa komentátor aj spoluhráči. Trapas brankára topligy udivuje aj po rokoch

Bayern Mníchov zvíťazil na ihrisku Herthy Berlín 3:2 a pripísal si štvrtý ligový triumf v sérii.

Do bránky hostí sa vrátil po štyroch týždňoch Manuel Neuer, ktorý pauzoval pre zranenie ramena. Slovenský obranca domácich Peter Pekarík sedel na lavičke náhradníkov.