Salernitana s Gyömbérom prekvapila Lazio. Slovák sa v úvode zranil

Futbalisti Salernitany vyhrali v nedeľnom dueli 12. kola talianskej Serie A na pôde Lazia Rím 3:1.

30.10.2022 20:49 , aktualizované: 01.11.2022 07:03
Italy Soccer Serie A Foto: ,
Radosť Federica Fazia zo Salernitany po strelení víťazného gólu do bránky Lazia Rím.

Už po jedenástich minútach zápasu musel ihrisko pre zranenie opustiť slovenský obranca hostí Norbert Gyömbér. Favorizované Lazio po prvom polčase viedlo, ale v druhom inkasovalo trikrát a zaznamenalo iba druhú prehru v prebiehajúcej ligovej sezóne.

V tabuľke patrí Rimanom štvrtá pozícia s osembodovým mankom na lídra SSC Neapol. Salernitana uspela naplno druhýkrát za sebou a je deviata.

Vittorio Boiocchi Čítajte viac Škriniar hral a veľké zviera ultras zatiaľ krvácalo. Počas zápasu zabili kápa Interu

Atalanta Bergamo vyhrala na štadióne Empoli 2:0 a v tabuľke sa vyšvihla priebežne na druhú priečku s päťbodovou stratou na Neapol. Góly zaznamenali Hans Hateboer a Ademola Lookman, za hostí navyše Teun Koopmeiners nepremenil penaltu.

Spezia prehrala doma s Fiorentinou 1:2, keď rozhodujúci gól zaznamenal v 90. minúte brazílsky útočník hostí Arthur Cabral. V domácom drese nastúpil od 68. minúty slovenský útočník David Strelec. Fiorentina bodovala naplno po štyroch zápasoch, Spezia nevyhrala už päť kôl a je až na 16. priečke.