Arsenal je späť na čele Premier League. Rashford spasil Man United

Futbalisti Manchestru United zdolali v 14. kole Premier League West Ham United 1:0. Suverénny výkon predviedol Arsenal, ktorý si poradil s Nottinghamom 5:0.

30.10.2022 19:33
Marcus Rashford. Foto: ,
Útočník Marcus Rashford rozhodol o víťazstve Manchestru United nad West Hamom 1:0.

Arsenal sa vďaka triumfu vrátil na čelo tabuľky. „Kanonieri“ viedli po polčase 1:0 a súpera zlomili na začiatku druhého, keď dal dva góly v rozpätí troch minút Reiss Nelson.

Arsenal má na konte 31 bodov, o dva viac ako druhý Manchester City. Nottingham je s deviatimi bodmi posledný.

Vladimír Weiss starí. Čítajte viac Weiss: Konečne sa Ramirez chytil. Naše oči smerujú do Vilniusu

Na piate miesto poskočili hráči Manchestru United, ktorí na Old Trafforde zdolali West Ham 1:0. Svoj stý gól za klub strelil útočník Marcus Rashford, ktorý sa presadil hlavou v 38. minúte po centri Christiana Eriksena.

„Červení diabli“ mohli pridať aj ďalšie góly, no svoje veľké šance nepremenili a mohli pykať. V závere im tri body zachránili brankár David de Gea a stopér Harry Maguire, ktorý nastúpil v lige prvýkrát od 4. septembra. Na domácej lavičke presedel duel slovenský brankár Martin Dúbravka.