Aj Real Madrid má svoje limity. FC Girona zariadil senzáciu v La Lige

Futbalisti Realu Madrid prekvapujúco iba remizovali v nedeľnom dueli 12. kola španielskej La Ligy doma s nováčikom z Girony 1:1.

30.10.2022 18:30 , aktualizované: 01.11.2022 07:18
Antonio Rüdiger. Foto:
Obranca Realu Madrid Antonio Rüdiger po nečakanej strate bodov favorita v súboji s nováčikom španielskej La Ligy.

Na čele tabuľky tak má Real Madrid po víkende už iba náskok jedného bodu pred FC Barcelona. Real nastúpil opäť bez kanoniera Karima Benzemu, ktorý ešte nie je stopercentne fit, a iba druhýkrát v ligovej sezóne stratil body.

Proti Girone sa dlho nedokázal presadiť, až v 70. minúte zmenil bezgólové skóre Vinicus Junior. Brazílčan zblízka dorazil do siete prihrávku Federica Valverdeho z pravej strany. Girona sa však dočkala vyrovnania o desať minút neskôr, keď Marco Asensio zahral rukou vo vlastnej šestnástke a Cristhian Stuani vyrovnal z bieleho bodu na 1:1.

SR futbal FL 16. kolo Slovan Liptovský Mikuláš BAX Čítajte viac Rozhodol s Pjunikom a teraz aj v lige. Hrdinom Slovana Ramirez

Domáci Rodrygo sa ešte v 90. minúte tešil z gólu, ale po preskúmaní videa ho arbiter neuznal, keďže brankár hostí už podľa neho mal predtým loptu pod kontrolou. V 92. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Toni Kroos z Realu.

Futbalisti Osasuny Pamplona vyhrali doma nad Realom Valladolid 2:0, keď o zisku troch bodov rozhodli už v úvodnej dvadsaťminútovke. Domácim patrí v tabuľke priebežne šiesta priečka.

La Liga – 12. kolo:
Osasuna Pamplona – Real Valladolid 2:0 (2:0)
Góly: 13. Avila (z 11m), 19. Gomez

Real Madrid – FC Girona 1:1 (0:0)
Góly: 70. Vinicius Junior – 80. Stuani (z 11m), ČK: 90.+2 Kroos (Real) po druhej ŽK

Athletic Bilbao – Villarreal CF 1:0 (0:0)
Gól: 59. Williams

Real Sociedad San Sebastian – Betis Sevilla 0:2 (0:0)
Góly: 86. Cruz, 90.+3 Borja Iglesias

Elche CF – Getafe CF 0:1 (0:0)
Gól: 54. Ünal, ČK: 78. Amavi (Getafe) po 2. ŽK

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Real Madrid #la liga #FC Girona