Hromada bol v základe Slavie. Bohemiansu nadelila štyri kúsky

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v nedeľnom zápase 14. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku Bohemiansu 4:1.

30.10.2022 17:27
734140302 Foto:
Futbalisti Slavie Praha sa tešia z druhého gólu v bránke Bohemiansu.

Zošívaní tak znížili stratu na vedúcu Plzeň na štyri body, Viktoria má však duel k dobru. V drese Slavie Praha hral do 85. minúty aj Slovák Jakub Hromada.

Ďalší slovenský hráč Juraj Chvátal sa predstavil v drese Olomouca, ktorý prehral na ihrisku Teplíc 1:2. Tretí nedeľný duel medzi Brnom a Libercom vyhrali domáci jasne 3:0. Za hostí nastúpil v 77. minúte Slovák Karol Mészáros a na druhej strane prišiel v 90. minúte do hry jeho krajan Róbert Matejov.

Stretnutie medzi Spartou Praha a Slováckom odložili, nový termín zápasu je 9. november. V prípade konania duelu by boli hráč Uherského Hradiště menej ako 72 hodín po súboji Európskej konferenčnej ligy (EKL) proti 1. FC Kolín. (0:1). Stretnutie s nemeckým tímom bolo posunuté o deň neskôr v dôsledku počasia.

Česká liga – 14. kolo
Bohemians 1905 – Slavia Praha 1:4 (1:2)
Góly: 2. Květ – 3. a 79. Olayinka, 30. Jurečka (z 11 m), 76. Lingr
/E. Prekop odohral celý zápas – J. Hromada hral do 85. minúty/

FC Zbrojovka Brno – Slovan Liberec 3:0 (0:0)
Góly: 51. Šural, 59. Ševčík, 72. Řezníček
/R. Matejov nastúpil v 90. minúte – K. Mészáros nastúpil v 77. minúte/

FK Teplice – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1)
Góly: 22. Žák, 61. Gning – 14. Růsek
/J. Chvátal odohral celý zápas a dostal ŽK, M. Košťál (obaja Olomouc) hral od 78. minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Jakub Hromada #česká futbalová liga