Barcelone hrozila ďalšia blamáž. V závere ju odvrátil Lewandowski

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotnom stretnutí 12. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Valencie 1:0.

29.10.2022 23:13
Robert Lewandowski. Foto:
Poľský kanonier Robert Lewandowski si so spoluhráčmi z Barcelony mohol vydýchnuť. Jeho gól priniesol favoritovi tri body.

O výsledku rozhodol až v tretej minúte nadstaveného času poľský kanonier Robert Lewandowski. Katalánci sa vďaka tretiemu víťazstvu za sebou dostali na čelo neúplnej tabuľky, majstrovský Real Madrid však nazbieral rovnaký počet 31 bodov a má k dobru nedeľný súboj s predposlednou Gironou.

Futbalisti Barcelony neboli vo svojej koži, na čom sa mohla podieľať aj stredajšia prehra 0:3 v Lige majstrov s Bayernom Mníchov, po ktorej nemá klub šancu postúpiť do play off elitnej súťaže.

Erik Jirka. Čítajte viac Český tréner vychválil Slováka: Ukázal, ako nám môže pomôcť

Atletico Madrid prehralo na pôde Cadizu 2:3. V závere riadneho hracieho času síce zmazalo dvojgólové manko, ale v deviatej minúte nadstaveného času strhol víťazstvo na stranu domácich Ruben Sobrino.

Almeria zdolala Celtu Vigo 3:1. Hostia síce od 25. minúty viedli, o sedem minút neskôr však strelec gólu Gabriel Veiga dostal červenú kartu a domáci strhli víťazstvo na svoju stranu tromi gólmi po zmene strán. Celta čaká na úspech päť zápasov, z ktorých štyrikrát prehrala.

Hráči FC Sevilla nezvíťazili v treťom súboji za sebou, doma podľahli Rayu Vallecanu 0:1 a v neúplnej tabuľke figurujú až na šestnástej priečke tesne nad pásmom zostupu.

La Liga – 12. kolo:
UD Almeria – Celta Vigo 3:1 (0:1)
Góly: 52. Lazaro, 60. De la Hoz, 90.+6 Eguaras – 25. Veiga. ČK: 32. Veiga (Celta)

FC Cadiz – Atletico Madrid 3:2 (1:0)
Góly: 1. Bongonda, 81. Alex, 90.+9 Sobrino – 85. Hernandez (vlastný), 89. Joao Felix

FC Sevilla – Rayo Vallecano 0:1 (0:0)
Gól: 61. Garcia

FC Valencia – FC Barcelona 0:1 (0:0)
Gól: 90.+3 Lewandowski

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #fc barcelona #Robert Lewandowski #la liga