Borussia zvalcovala Stuttgart, potiahol ju dvojgólový Bellingham

Futbalisti Borussie Dortmund triumfovali v sobotnom zápase 11. kola nemeckej Bundesligy na vlastnom trávniku nad VfB Stuttgart vysoko 5:0.

22.10.2022 18:03
Nemecko Futbal liga Dortmund Stuttgart Foto: ,
Hráč Stuttgartu Naouirou Ahamada (vľavo) v hlavičkovom súboji s Judeom Bellinghamom z Dortmundu.

Domáci rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0. Dva góly strelil Jude Bellingham, po jednom pridali Niklas Süle, Giovanni Reyna a Youssoufa Moukoko. Dortmund vyhral po troch ligových stretnutiach.

Bayern zvíťazil na ihrisku Hoffenheimu 2:0 vďaka gólom Jamala Musialu a Maxima Choupo-Motinga z prvého polčasu. Mníchovčania sú druhí o bod za Unionom Berlín, ktorý má k dobru nedeľný súboj v Bochume.

O bod za Bayernom je tretí Freiburg, ktorý vyhral doma nad Brémamy taktiež 2:0. Lipsko remizovalo s domácim Augsburgom 3:3. Hostia prehrávali už 0:3, no po červenej karte pre Iaga (66. min) dokázali vyťažiť z početnej prevahy tri góly. Dva dali v 89. a 90. minúte Christopher Nkunku a Hugo Ramos.

11. kolo Bundesligy

Bayer Leverkusen – VfL Wolfsburg 2:2 (1:1)
Góly: 17. Diaby, 76. Frimpong – 28. Andrich (vl.), 53. Arnold (z 11m)

Borussia Dortmund – VfB Stuttgart 5:0 (3:0)
Góly: 2. a 53. Bellingham, 13. Süle, 44. Reyna, 72. Moukoko

FC Augsburg – RB Lipsko 3:3 (1:0)
Góly: 34. Berisha (z 11m), 51. Demirovič, 64. Vargas – 73. Silva, 89. Nkunku, 90. Ramos, ČK: 66. Iago (Augsburg) po druhej ŽK

SC Freiburg – Werder Brémy 2:0 (0:0)
Góly: 56. Kübler, 80. Grifo (z 11m), ČK: 14. Friedl (Brémy)

TSG 1899 Hoffenheim – Bayern Mníchov 0:2 (0:2)
Góly: 18. Musiala, 38. Choupo-Moting