Liverpool spasil útočník Nunez. Man United rozhodol v druhom polčase

Futbalisti FC Liverpool uspeli v stredajšom stretnutí 12. kola najvyššej anglickej súťaže s West Hamom United 1:0. Na Old Trafforde sa v šlágri kola darilo aj Manchestru United.

19.10.2022 22:41 , aktualizované: 20.10.2022 23:41
Darwin Nunez Foto:
Darwin Nunez, autor víťazného a jediného gólu do bránky West Hamu United.

Červení diabli totiž triumfovali nad tretím mužstvom tabuľky Tottenhamom Hotspur 2:0. V druhom polčase rozhodli o výsledku Fred a Bruno Fernandes. Slovenský brankár Martin Dúbravka nefiguroval na zápasovej súpiske „červených diablov“, Davidovi de Geovi kryl na lavičke náhradníkov chrbát Tom Heaton.

FC Liverpool uspel v stretnutí s West Hamom United 1:0. Víťazný gól dal v 22. minúte Darwin Nunez, tesne pred polčasovou prestávkou nepremenil jedenástku hosťujúci Jarrod Bowen.

Domáci si pripísali druhý ligový triumf za sebou, v predchádzajúcom vystúpení zdolali rovnakým pomerom majstrovský Manchester City. Newcastle United si poradil s Evertonom takisto 1:0, Chelsea iba remizovala na štadióne Brentfordu 0:0.

Premier League – 12. kolo – streda:
FC Brentford – FC Chelsea 0:0

AFC Bournemouth – FC Southampton 0:1 (0:1)
Gól: 9. Adams

FC Liverpool – West Ham United 1:0 (1:0)
Gól: 22. Nunez

Newcastle United – FC Everton 1:0 (1:0)
Gól: 31. Almiron

Manchester United – Tottenham Hotspur 2:0 (0:0)
Góly: 47. Fred, 69. Fernandes
/M. Dúbravka (Manchester) nefiguroval na zápasovej súpiske/

Štvrtok:

FC Fulham – Aston Villa 3:0 (1:0)
Góly: 36. Reed, 68. Mitrovič (z 11m), 83. Mings (vlastný), ČK: 62. Luiz (Aston Villa)