Bayernu to začína padať. Po Plzni si prídel odniesol aj Freiburg

Futbalisti Bayernu Mníchov strelili českému tímu v stredu štyri góly v Lige majstrov a v nedeľu deklasovali v 10. kole Bundesligy Freiburg 5:0.

16.10.2022 21:45
Bayern Mníchov Foto: ,
Radosť futbalistov Bayernu Mníchov po jednom z piatich gólov v bránke Freiburgu.

O jasný triumf Bavorov sa postaralo päť rôznych strelcov – postupne skórovali Serge Gnabry, Eric Maxim Choupo-Moting, Leroy Sane, Sadio Mane a striedajúci Marcel Sabitzer. Freiburg je o bod za Bayernom na treťom mieste.

Prekvapujúcim lídrom súťaže je však so štvorbodovým náskokom pred Bayernom Union Berlín. Ten vyhral doma nad Borussiou Dortmund 2:0, keď sa o oba góly postaral stredopoliar Janik Haberer.

Kolín vyhral nad FC Augsburg 3:2. Dvoma zásahmi k tomu prispel Steffen Tigges, ktorý dal rozhodujúci gól v 81. minúte. Slovenský reprezentant Ondrej Duda hral za domácich do 72. minúty a desať minút predtým videl žltú kartu.