Načal druhú stovku víťazstiev. Real Madrid ovládol slávne El Clasico

Z víťazstva v najslávnejšom derby sa v rámci 9. kola španielskej La Ligy tešili hráči Realu Madrid. Po góloch Benzemu, Valverdeho a Rodryga zdolali rivala z Barcelony 3:1. V súťažných dueloch El Clasica tak dosiahli 101. triumf.

16.10.2022 18:13 , aktualizované: 23:08
Spain Soccer La Liga Foto: ,
Autori dvoch gólov v súboji s Barcelonou, Karim Benzema (vpravo) a Federico Valverde.

„Biely balet“ sa tak osamostatnil na čele tabuľky, vedie ju o tri body pred Kataláncami. Barcelona utrpela prvú ligovú prehru v sezóne.

Domáci strelili úvodný gól v 12. minúte. Faulovaný Toni Kroos ešte stihol vysunúť Viniciusa Juniora, ten brankára Marca-Andreho ter Stegena neprekonal, no lopta sa dostala ku Karimovi Benzemovi, ktorý už nezaváhal.

Britain Soccer Premier League Čítajte viac Dúbravka so stopkou. Arsenal zvýšil náskok, pomohol mu Liverpool

Ďalší gól padol krátko po polhodine hry – Federico Valverde to skúsil tesne spoza šestnástky a Ter Stagena prekonal prízemnou strelou. O chvíľu mohol na druhej strane odpovedať Frenkie de Jong, no Andrij Lunin si s jeho pokusom poradil.

V ďalších veľkých príležitostiach domácich bol Benzema – najprv našiel pred bránou Kroosa, ktorý mieril nad a neskôr poslal loptu do siete on sám. Gól však neplatil pre ofsajd.

Nicolo Barella a Milan Škriniar. Čítajte viac Jubilejný triumf Neapola. Škriniar rozosmutnil krajana Gyömbéra

Tréner hostí Xavi sa snažil zmeniť vývoj trojitým striedaním, v rámci neho prišiel na ihrisko aj Ferran Torres. Práve on znížil na 1:2 v 83. minúte, no v nadstavenom čase spečatil Real svoj triumf. Rodrygo premenil pokutový kop po tom, čo ho fauloval Eric Garcia. Hlavný rozhodca ukázal na biely bod až po konzultácii so systémom VAR.

Barcelona vyšla bodovo naprázdno prvýkrát v tomto ročníku domácej súťaže a jediným tímom, ktorý ešte neokúsil prehru, zostáva Real Madrid.