Jubilejný triumf Neapola. Škriniar rozosmutnil krajana Gyömbéra

Futbalisti SSC Neapol natiahli šnúru víťazstiev vo všetkých súťažiach na desať. V nedeľnom dueli 10. kola talianskej ligy zdolali doma Bolognu 3:2. Inter Miláno s kapitánom Milanom Škriniarom vyhral nad Salernitanou 2:0.

16.10.2022 14:25 , aktualizované: 22:49
Nicolo Barella a Milan Škriniar. Foto:
Kapitán Interu Milan Škriniar gratuluje k druhému gólu v zápase proti Salernitane jeho autorovi Nicolovi Barellovi.

Neapol má na čele tabuľky dvojbodový náskok pred Atalantou Bergamo. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka hral za domácich do 82. minúty.

Holandský útočník Joshua Zirkzee poslal Bolognu do vedenia v 41. minúte. Ešte v prvom polčase dokázal manko favorita zmazať Juan Jesus a Hirving Lozano zvýšil v 49. minúte na 2:1 pre Neapol.

Britain Soccer Premier League Čítajte viac Dúbravka so stopkou. Arsenal zvýšil náskok, pomohol mu Liverpool

Musa Barrow ešte odpovedal vyrovnávajúcim zásahom, no o troch bodoch pre domácich rozhodol Nigérijčan Victor Osimhen v 69. minúte. Neapol si v lige pripísal šiesty triumf v sérii.

Inter Miláno vyhral nad Salernitanou 2:0 a v tabuľke mu patrí siedma priečka. Milan Škriniar hral za domácich v pozícii kapitána celý zápas, za Salernitanu mal plnú minutáž ďalší slovenský obranca Norbert Gyömbér.

Juraj Kucka. Čítajte viac Slovan spasil hlavou Kucka. Trnava nečakane padla v Podbrezovej

Inter sa ujal vedenia už po necelej štvrťhodine hry, keď skóroval Lautaro Martinez prudkou strelou spoza šestnástky k pravej žrdi.

Favorit znásobil svoj náskok v 58. minúte zásluhou Nicolu Barellu po dlhej lopte od Hakana Calhanoglua. Barella zaznamenal aj asistenciu pri prvom góle. Domáci si pripísali druhú ligovú výhru za sebou, Salernitana je dvanásta.