Dôraz pred bránkou a presná hlavička. Pozrite si Hanckov prvý gól v Eredivisie

Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko si otvoril strelecký účet v najvyššej holandskej súťaži.

09.10.2022 17:41
Netherlands Soccer Europa League Foto: ,
Dávid Hancko.

V nedeľnom stretnutí 9. kola Eredivisie prispel gólom k víťazstvu Feyenoordu Rotterdam nad Twente Enschede 2:0.

Hancko odohral na ľavej strane obrany celý zápas a dal druhý gól domácich, presadil sa v 64. minúte hlavičkou.

Bol to jeho druhý presný zásah v drese Feyenoordu od letného príchodu z pražskej Sparty, predtým skóroval aj 15. septembra v Európskej lige pri vysokom víťazstve 6:0 nad Sturmom Graz.

Dvadsaťštyriročný Hancko je druhý Slovák, ktorý dokázal streliť gól v Eredivisie za Feyenoord. Róbert Boženík skóroval v lige za klub z Rotterdamu trikrát v ročníku 2020/2021.

Feyenoord využil proti Twente početnú výhodu, hostia hrali od konca prvého polčasu bez vylúčeného českého útočníka Václava Černého.

Tím z prístavného mesta dosiahol šieste víťazstvo v prebiehajúcej ligovej sezóne a po deviatich odohratých zápasoch má na konte 20 bodov. Za vedúcim Alkmaarom zaostáva o tri body.