Real sa vrátil na víťaznú vlnu, rozhodol v úvode. Slovák sa debutu nedočkal

Futbalisti Realu Madrid sa po zaváhaní s Osasunou (1:1) vrátili v španielskej La Lige späť na víťaznú vlnu a v sobotnom dueli 8. kola vyhrali na ihrisku Getafe 1:0.

08.10.2022 23:28
Eder Militao Foto: ,
Eder Militao dáva jediný gól Realu v Getafe.

Jediný gól úradujúceho majstra strelil už v 3. minúte Eder Militao, ktorý sa presadil hlavičkou po rohovom kope Luku Modriča.

Real vedie priebežnú tabuľku s trojbodovým náskokom pred Barcelonou, ktorá odohrá svoj zápas 8. kola v nedeľu proti Celte Vigo.

Tretie je Bilbao, ktoré uhralo na pôde FC Sevilla remízu 1:1. Štvrtú priečku si udržuje Atlético Madrid, ktoré zvíťazilo nad FC Girona 2:1. O triumfe domácich rozhodol dvomi gólmi Angel Correa.

Desiatka najlepšie zarábajúcich futbalistov Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Kevin De Bruyne (Belg./Manchester City,...

V ďalšom stretnutí hráči UD Almeria vyhrali nad Rayo Vallecano 3:1. Domáci ukončili štvorzápasovú sériu prehier a po 369 minútach sa tešili z gólu po zakončení Lucasa Robertoneho.

Slovenský stredopoliar Martin Šviderský opäť nedostal šancu v zostave Almerie, už štvrtý zápas za sebou sedel na lavičke náhradníkov.

La Liga – 8. kolo:

FC Getafe – Real Madrid 0:1 (0:1)
Gól: 3. Militao

FC Sevilla – Athletic Bilbao 1:1 (1:0)
Góly: 4. O. Torres – 73. Vesga, ČK: 90+4. A. Her**rera (Bilbao)

Atlético Madrid – FC Girona 2:1 (1:0)
Góly: 5. a 48. Correa – 66. Riquelme

UD Almeria – Rayo Vallecano 3:1 (3:0)
Góly: 9. Robertone, 17. Babič, 40. Toure – 81. Catena, ČK: 87. Embarba (Almeria)