Bayernu vedenie 2:0 nestačilo. Dortmund udrel v posledných sekundách

Futbalisti Bayernu Mníchov remizovali v sobotnom šlágri 9. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Borussie Dortmund 2:2.

08.10.2022 20:36 , aktualizované: 21:17
Jamal Musiala, Jude Bellingham Foto: ,
Futbalista Bayernu Jamal Musiala padá cez Juda Bellinghama z Dortmundu.

Obhajca titulu viedol po góloch Leona Goretzku a Leroya Saneho 2:0, no domáci najprv v 74. minúte znížili a v piatej minúte nadstavenom času vyrovnali zásluhou Anthonyho Modesteho. „Bavori“ zostávajú na 3. mieste v tabuľke o skóre pred Borussiou.

Nemeckú „klasiku“ odštartovali lepšie hostia, keď v 33. minúte Goretzka z hranice šestnástky vyslal krížnu strelu a trafil presne k ľavej žrdi.

Desiatka najlepšie zarábajúcich futbalistov Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Kevin De Bruyne (Belg./Manchester City,...

Bayern zvýšil náskok po zmene strán. Prihrávku Jamalu Musialu zblokovali domáci, no lopta sa dostala k Sanemu, jeho strelu nedokázal brankár Alexander Meyer zneškodniť a domáci prehrávali 0:2.

Dortmund znížil štvrťhodinu pred koncom, keď sa presadil Youssoufa Moukoko. Kľúčový okamih prišiel v 90. minúte.

Hosťujúci Kingsley Coman musel po druhej žltej karte opustiť ihrisko a domáci využili početnú výhodu v samom závere nadstaveného času.

Nico Schlotterbeck udržal loptu na hracej ploche, vymyslel center na zadnú tyč, kde Modeste hlavičkou prekonal Manuela Neuera. Bayern tak nepridal deviate víťazstvo v rade vo vzájomných súbojoch s Dortmundom.

Bayer Leverkusen v prvom zápase pod vedením nového trénera Xabiho Alonsa zvíťazil nad FC Schalke 04 jasne 4:0. Dva góly domácich strelil Jeremie Frimpong. Bayer zaznamenal len druhý triumf v sezóne a posunul sa z predposledného 17. miesta v tabuľke na priebežné štrnáste.

Súboj FC Augsburg – VfL Wolfsburg sa skončil remízou 1:1. Úradujúci šampión Európskej ligy Eintracht Frankfurt prehral na ihrisku posledného VfL Bochum 0:3.

Bundesliga – 9. kolo:

Borussia Dortmund – Bayern Mníchov 2:2 (0:1)
Góly: 74. Moukoko, 90.+5 Modeste – 33. Goretzka, 53. Sane, ČK: 90. Coman (Bayern) po 2. ŽK

Bayer Leverkusen – FC Schalke 04 4:0 (2:0)
Góly: 42. a 53. Frimpong, 39. Diaby, 90. Paulinho

FC Augsburg – VfL Wolfsburg 1:1 (0:1)
Góly: 55. Gumny – 27. Gerhardt

FSV Mainz 05 – RB Lipsko 1:1 (1:0)
Góly: 45. Ingvartsen – 80. Nkunku

VfL Bochum – Eintracht Frankfurt 3:0 (0:0)
Góly: 71. P. Hofmann, 87. Ndicka (vlastný), 90.+1 Förster