Haaland uzavrel ďalší koncert City 20. gólom v sezóne

Futbalisti Manchestru City vyhrali v sobotnom zápase 10. kola Premier League nad Southamptonom hladko 4:0.

08.10.2022 18:21
Erling Haaland Foto: ,
Erling Haaland strieľa štvrtý gól Manchestru City proti Southamptonu.

Za domácich sa opäť presadil nórsky kanonier Erling Haaland, ktorý strelil už 15. gól v tejto sezóne najvyššej anglickej súťaže.

City sa vďaka triumfu dostalo na čelo tabuľky o dva body pred Arsenal, ktorý svoj duel 10. kola odohrá v nedeľu, keď v privíta v šlágri Liverpool.

Cristiano Ronaldo Čítajte aj Zbytočný hráč. Skončil si, schytáva Ronaldo. Jubilejný gól nedal ani z tutovky

Obhajcovia titulu sa dostali do vedenia v 20. minúte po zakončení Joaa Cancela. Domáci zvýšili vedenie ešte v prvom polčase, Kevin De Bruyne prihral na hranicu šestnástky Philovi Fodeni, ktorý oblúčikom prehodil brankára Gavina Bazunuiho.

„Citizens“ dokázali dvakrát rozvlniť súperovu sieť aj v druhom polčase. Najprv sa presadil Riyad Mahrez a v 65. minúte zaznamenal gól aj Haaland, pre ktorého to bol už 20. presný zásah v tejto sezóne vo všetkých súťažiach.

10 vecí, ktoré o Haalandovi zrejme neviete Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
1. DLHÝ SKOK VPRED
Haalandova atletická...

V ďalšom stretnutí londýnska Chelsea zdolala na svojom ihrisku Wolverhampton Wanderers 3:0. Skóre otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu Kai Havertz, keď brankára Joseho Saa prekonal hlavičkou.

Triumf domácich poistili v druhom dejstve Christian Pulisic a Armando Broja. Domáci zaznamenali v Premier League tretí triumf za sebou.

Desiatka najlepšie zarábajúcich futbalistov Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Kevin De Bruyne (Belg./Manchester City,...

Jednoznačný priebeh malo stretnutie medzi Newcastlom a Brentfordom, domáci zvíťazili 5:1 aj vďaka dvom gólom brazílskeho stredopoliara Bruna Guimaraesa.

V súboji AFC Bournemouth – Leicester City sa tešili z triumfu domáci futbalisti, ktorí otočili vývoj duelu počas troch minút v druhom polčase. Hostia dokázali nazbierať z deviatich zápasov len štyri body a patrí im predposledné 19. miesto v tabuľke.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur vyhrali na pôde Brightonu & Hove Albion 1:0. O jediný gól sa v 21. minúte stretnutia postaral Harry Kane, ktorý rozvlnil sieť hlavičkou.

„Spurs“ patrí s 20 bodmi tretie miesto v tabuľke, Brighton je priebežne šiesty.

Premier League – 10.kolo:

Brighton & Hove Albion – Tottenham Hotspur 0:1 (0:1)
Gól: 21. Kane

AFC Bournemouth – Leicester City 2:1 (0:1)
Góly: 68. Billing, 71. Christie – 10. Daka

FC Chelsea – Wolverhampton Wanderers 3:0 (1:0)
Góly: 45.+3 Havertz, 54. Pulisic, 90. Broja

Manchester City – FC Southampton 4:0 (2:0)
Góly: 20. Cancelo, 33. Foden, 49. Mahrez, 65. Haaland

Newcastle United – FC Brentford 5:1 (2:0)
Góly: 21. a 56. Guimaraes, 28. Murphy, 82. Almiron, 90. Pinnock (vl.) – 54. Toney (z 11 m)