Newsletter Notifikácie
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Plzeň vytiahla slovenského brankára. Almási sa vrátil, Čmelík hviezdil

Slovenský futbalista Lukáš Čmelík pomohol gólom hráčom Českých Budějovíc k víťazstvu 2:1 nad FC Baník Ostrava v sobotnom stretnutí 10. kola najvyššej českej súťaže.

01.10.2022 18:30, aktualizované: 02.10.2022 21:39
Ladislav Almási Foto:
Ladislav Almási.

Na začiatku zápasu najprv asistoval pri presnom zásahu Daniela Haisa a v 50. minúte gólom rozhodol o víťazstve hostí.

Viktoria Plzeň remizovala 1:1 na ihrisku Bohemians Praha 1905 a natiahla sériu bez prehry v lige na 31 zápasov.

Česká liga – 10. kolo:
FC Baník Ostrava – Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)
Góly: 82. Tijani – 2. Hais (ČMELÍK), 50. ČMELÍK
L. Almási odohral celé stretnutie a v 90.+1 dostal ŽK – M. Králik odohral celý duel, B. Sľuka tiež a navyše dostal v 73. minúte ŽK, L. Čmelík do 57. min, gól a asistencia, L. Skovajsa hral od 83. min, J. Švec nastúpil v 57. min, D. Šipoš sedel na lavičke

FK Mladá Boleslav – Sigma Olomouc 1:1 (1:0)
Góly: 4. Fulnek – 90+2. Beneš
M. Polaček sedel na lavičke náhradníkov – J. Chvátal hral do 46. min, D. Ventura do 60. min, L. Greššák nastúpil v 60. min, T. Digana, M. Košťál sedeli na lavičke

Bohemians Praha 1905 – Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
Góly: 52. Drchal – 24. Mosquera E. Prekop hral do 72. minúty – M. Tvrdoň odchytal celý zápas, E. Jirka nastúpil v 88. min, R. Dedič bol na lavičke náhradníkov

FC Trinity Zlín – 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)
Góly: 47. Doski, 81. Trávník
M. Rakovan odchytal celý duel – P. Šimko sedel na lavičke, M. Tomič nastúpil v 69. minúte

FK Jablonec – FC Zbrojovka Brno 3:1 (1:0)
Góly: 17. a 67. Chramosta, 61. Jovovič – 59. Řezníček