Slavia Praha v českej lige zakopla. Nepomohol ani Slovák Schranz

Futbalisti 1. FC Slovácko ukončili víťaznú sériu hráčov Slavie Praha v najvyššej českej súťaži.

04.09.2022 22:12
719457966 Foto:
Slovenský reprezentant Ivan Schranz (vľavo) nastúpil v zápase proti Slovácku na prvý polčas.

V stretnutí Slovácka proti Slavii sa v 7. kole zrodila remíza 1:1. Pražský klub predtým zvíťazil v piatich dueloch za sebou a je na 1. mieste tabuľky. Druhá Plzeň však zaostáva iba o skóre a má o jeden odohratý zápas menej.

Hosťujúcemu tímu nepomohol k obratu v zápase, v ktorom prehrával už od prvej minúty, ani výkon slovenského reprezentanta Ivana Schranza. Ten nastúpil v základnej zostave a ihrisko opustil v 46. minúte.

V stretnutí medzi Hradcom Králové a Baníkom Ostrava absolvoval premiéru v drese domácich slovenský útočník Matej Trusa. Kmeňový hráč Plzne hral do 65. minúty.

Česká liga – 7. kolo:
1. FC Slovácko – Slavia Praha 1:1 (1:0)
Góly: 1. Doski – 74. Provod (11 m)
/Michal Tomič hral do 79. minúty, Patrik Šimko (obaja Slovácko) nastúpil v 90. minúte – Ivan Schranz hral do 46. minúty, Jakub Hromada (obaja Slavia) bol na lavičke náhradníkov/

FC Zbrojovka Brno – Bohemians 1:2 (0:2)
Góly: 48. Ševčík – 3. Puškáč, 40. Křapka
/Róbert Matejov (Brno) hral od 55. minúty/

FC Hradec Králové – Baník Ostrava 0:0
ČK: 56. Novotný
/Matej Trusa hral do 65. minúty, Erik Prekop (obaja H. Králové) absentoval pre trest, Ladislav Almási (Ostrava) chýbal pre zranenie/

FK Pardubice – Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Góly: 45.+2 Pokorný, 76. Růsek, ČK: 40. Rosa (Pardubice)
/Viktor Budinský (Pardubice) bol v pozícii náhradníka – Juraj Chvátal odohral celé stretnutie, Tomáš Digana bol v pozícii náhradníka, Lukáš Greššák nastúpil v 90. minúte, Martin Košťál bol na lavičke náhradníkov a Matúš Macík absentoval pre zranenie/

Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny

Viac na túto tému: #futbal #Slavia Praha #česká liga #1. FC Slovácko