Manchester United ovládol šláger Premier League. Dúbravka na lavičke

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v zápase 6. kola anglickej Premier League nad Arsenalom 3:1. Súperovi tak uštedrili prvú prehru v sezóne. Hrdinom bol dvojgólový Marcus Rashford.

04.09.2022 19:36
719448027 Foto:
Hrdinom šlágra Premier League bol autor dvoch gólov Marcus Rashford (v strede).

Pre Manchester United to bolo štvrté víťazstvo po sebe. Londýnsky klub je naďalej na 1. mieste Premier League, Manchester poskočil na 5. priečku. Slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý nedávno prišiel do Manchestru United, bol v pozícii náhradníka.

United išli do vedenia v 35. minúte gólom Brazílčana Antonyho, pre ktorého to bol prvý ligový zápas po príchode z Ajaxu Amsterdam. V 60. minúte vyrovnal Bukayo Saka, no už o šesť minút Marcus Rashford vrátil domácim tesný náskok. Ten istý hráč v 75. minúte uzavrel skóre.

Futbalisti Brightonu zvíťazili v nedeľňajšom zápase nad Leicesterom 5:2. Po 6. kole majú na konte 13 bodov a priebežne sú na 4. mieste tabuľky. Pre Leicester je to už piata prehra po sebe, po ktorej má na konte naďalej iba jeden bod a je na poslednom 20. mieste.

Premier League – 6. kolo:
Manchester United – Arsenal Londýn 3:1 (1:0)
Góly: 35. Antony, 66. a 75. Rahsford – 60. Saka
/brankár Martin Dúbravka (Manchester United) bol na lavičke náhradníkov/

Brighton & Hove Albion – Leicester City 5:2 (2:2)
Góly: 10. Thomas (vl.), 15. Caicedo, 64. Trossard, 71. a 90.+7 MacAllister (prvý z 11m) – 1. Iheanacho, 33. Daka

Platy futbalistov Manchestru United Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
1. Cristiano Ronaldo - 31 002 667 eur
Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny

Viac na túto tému: #futbal #Manchester United #Premier League #FC Arsenal