Real Madrid je stopercentný. V tesnom závese sa drží FC Barcelona

Futbalisti majstrovského Realu Madrid zvíťazili v súboji o čelo španielskej La Ligy nad Betisom Sevilla 2:1. Barcelona triumfovala 3:0 na pôde FC Sevilla.

03.09.2022 18:48 , aktualizované: 23:01
Spain Soccer La Liga Foto: ,
Futbalisti Realu Madrid sa tešia po Rodrygovom víťaznom góle na 2:1 do bránky Betisu Sevilla.

Víťazný gól sobotného zápasu 4. kola strelil v 65. minúte Rodrygo. Biely balet sa dostal do vedenia v 9. minúte, keď Vinicius Junior unikol ofsajdovej pasci Andalúzanov a brankára prekonal oblúčikom.

O osem minút však prišiel vyrovnávajúci zásah, keď hráči Betisu dokázali zakombinovať v preplnenej šestnástke a Sergio Canales umiestnil loptu do siete.

Jordan Pickford. Čítajte viac Derby v Liverpoole bez víťaza. Chelsea sa podaril parádny obrat

Víťazný gól pripravil Rodrygovi presným centrom z krídla striedajúci Federico Valverde. Real má na prvom mieste tabuľky plný počet 12 bodov, deväťbodový Betis utrpel prvú prehru v ročníku.

dva body za obhajcom titulu sa nachádza FC Barcelona. Katalánci triumfovali na pôde FC Sevilla jasne 3:0. Skóre otvoril v 21. minúte Raphinha, po vyše polhodine hry sa presadil aj Robert Lewandowski a po zmene strán spečatil tretie víťazstvo FCB za sebou Eric Garcia.

719152513 Čítajte viac Dudov Kolín vyhral, Bayern stratil. Bundesliga má nečakaného lídra

O tri minúty nato však vyrovnal z pokutového kopu Samuel Saiz. V drese domácich odohral celé stretnutie slovenský obranca Martin Valjent. Mallorca získala v sezóne päť bodov, nováčik z Girony štyri.

Góly: 87. Raillo – 90. Saiz (z 11 m)
/M. Valjent odohral celý duel, D. Greif (obaja Mallorca) nefiguroval pre zranenie na súpiske/

Real Sociedad San Sebastian – Atletico Madrid 1:1 (0:1)
Góly: 55. Sadiq – 5. Morata

Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny

Viac na túto tému: #futbal #Real Madrid #la liga