Real zdolal Espanyol vďaka dvom gólom Benzemu, presný bol aj Lewandowski

Futbalisti Realu Madrid si aj po 3. kole španielskej La Ligy držia stopercentnú bilanciu. V nedeľu uspeli na ihrisku Espanyolu Barcelona 3:1, keď o ich víťazstve rozhodol Karim Benzema gólmi z 88. a 90.+10 minúty.

29.08.2022 08:02
Robert Lewandowski Foto:
Robert Lewandowski a jeho gólová radosť v drese Barcelony.

Obhajca titulu vyhral aj tretí zápas za sebou na pôde súpera a vedie tabuľku s plným počtom bodov o skóre pred Betisom.

Na úvodný gól Viniciusa Juniora z 12. minúty odpovedal krátko pred prestávkou domáci Joselu. Keď sa už zápas schyľoval k deľbe bodov, zaúradoval Benzema. Francúzsky útočník si najprv výborne načasoval svoj nábeh na center z rohu šestnástky a strelil druhý gól Realu, v desiatej minúte nadstaveného času spečatil výsledok z priameho kopu.

Krátko predtým dostal červenú kartu domáci brankár Benjamin Lecomte. Espanyol sa po prehre prepadol na 16. miesto.

Aj ďalší španielsky gigant potvrdil rolu favorita, Barcelona zvíťazila doma nad Realom Valladolid hladko 4:0. O dva góly v sieti nováčika sa postaral Robert Lewandowski, ktorý si v úvodných troch ligových kolách pripísal už štyri presné zásahy.

Poľský kanonier otvoril skóre v 24. minúte a na 2:0 zvýšil do prestávky Pedri. Krátko po hodine hry sa opäť presadil Lewandowski, v nadstavenom čase spečatil výsledok Sergi Roberto. Barcelone patrí v neúplnej tabuľke so siedmimi bodmi tretie miesto, Valladolid je s jedným bodom devätnásty.

V ďalšom zápase remizovalo Getafe s Villarrealom 0:0 a získalo prvý bod v tejto sezóne. Odlepilo sa tak z posledného miesta tabuľky, pričom jeho súper premiérovo nebodoval naplno.

ivan Schranz Čítajte viac Schranz je vo forme, Slavia dala po čase šancu aj Hromadovi

La Liga – 3. kolo:

Espanyol Barcelona – Real Madrid 1:3 (1:1)
Góly: 43. Joselu – 88. a 90.+10 Benzema, 12. Vinicius Junior, ČK: 90.+7 Lecomte (Espanyol)

FC Barcelona – Real Valladolid 4:0 (2:0)
Góly: 24. a 65. Lewandowski, 43. Pedri, 90.+2. Roberto

Getafe CF – FC Villarreal 0:0

Viac na túto tému: #Real Madrid #fc barcelona #Robert Lewandowski #Karim Benzema