Kane zlomil rekord Agüera, Rodák nechytal. Lídrom je stopercentný Arsenal

Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v sobotnom stretnutí 3. kola najvyššej anglickej súťaže na pôde Bournemouthu 3:0.

20.08.2022 17:14 , aktualizované: 20:58
Harry Kane Foto: ,
Harry Kane z Tottenhamu dáva gól Wolverhamptonu.

Už v úvodných minútach strelil dva góly nórsky stredopoliar Martin Ödegaard, tretí zásah pridal po zmene strán francúzsky obranca William Saliba. „Kanonieri“ majú na konte plný počet 9 bodov a figurujú na čele tabuľky.

Tottenham Hotspur zdolal Wolverhampton Wanderers 1:0. O triumfe domácich rozhodol po vyše hodine hry anglický útočník Harry Kane.

Najurážanejší futbalisti Premier League Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. David de Gea (Manchester United): 1394...

Takisto Tottenham je v novej ligovej sezóne zatiaľ bez prehry, na konte má o dva body menej ako jeho rival zo severu Londýna.

Dvadsaťdeväťročný Kane strelil 250. gól za „Spurs“ vo všetkých súťažiach, z toho 185. v Premier League.

Osamostatnil sa na štvrtej priečke v historickom rebríčku strelcov súťaže pred Argentíncom Sergiom Agüerom, ktorý si pripísal 184 presných zásahov za Manchester City, a stal novým rekordérom ligy v počte strelených gólov v drese jedného klubu.

Ktorí majitelia naliali do klubu najviac a koľko? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
14. West Ham United: 92 miliónov eur. (Na...

Celkovo dali viac len Alan Shearer (260), Wayne Rooney (208) a Andrew Cole (187). Kaneov zásah bol jubilejný 1000. gól Tottenhamu v domácom prostredí od vzniku PL v roku 1992, londýnskemu tímu sa to podarilo ako piatemu v poradí.

Po dvoch remízach si premiérové víťazstvo v nováčikovskej sezóne vybojoval FC Fulham. Na vlastnom štadióne viedol nad Brentfordom 2:0, hostia síce dokázali vyrovnať, ale v poslednej minúte riadneho hracieho času rozhodol o trojbodovom zisku domácich srbský útočník Aleksandar Mitrovič.

Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov Fulhamu, priestor medzi tromi žrďami dostal Nemec Bernd Leno.