Rodák s čistým kontom. Totálny kolaps Man United, dostal štvorku

Futbalisti Fulhamu remizovali v 2. kole anglickej Premier League na pôde Wolverhamptonu 0:0. Za hostí ochytal celý zápas slovenský brankár Marek Rodák. Manchester United zahanbujúco zlyhal na pôde Brentfordu.

13.08.2022 15:41 , aktualizované: 20:42
712551426 Foto:
Marek Rodák.

Fulham mal šancu na prvé víťazstvo v sezóne, no Aleksandar Mitrovič nepemenil v 81. minúte pokutový kop. „Chalupári“ sa vrátili do najvyššej anglickej súťaže po roku a zatiaľ majú na konte dva body – vo svojom úvodnom zápase prekvapivo remizovali s Liverpoolom 2:2.

Druhý slovenský brankár Martin Dúbravka bol na lavičke náhradníkov a jeho Newcastle získal taktiež bod – duel na pôde Brightonu sa skončil 0:0. Arsenal zdolal Leicester 4:2. Strelecký účet si v drese „kanonierov“ otvoril Gabriel Jesus, ktorý vsietil úvodné dva góly domácich.

713028334 Čítajte viac Dúbravka na vedľajšej koľaji. Blíži sa jeho koniec v Newcastle Utd?

Futbalisti Brentfordu sa postarali v sobotnom zápase 2. kola Premier League o prekvapenie. Manchester United zdolali 4:0, pričom všetky góly vsietili už v prvom polčase. Pre londýnsky klub ide o prvú výhru nad týmto súperom od roku 1938.

Druhý triumf v tejto sezóne zaznamenal Manchester City, s Bournemouthom si poradil jednoznačne 4:0. Nováčik tak nezopakoval úspešný vstup do tohto ročníka, keď zdolal Aston Villu 2:0.

Tá si naopak napravila chuť proti Evertonu – triumfovala 2:1. Skóre otvoril v 31. minúte Danny Ings a na 2:0 zvýšil Emiliano Buendia. Stretnutie ešte zdramatizoval vlastný gól Lucasa Digneho, no „Villans“ vedenie udržali a zaznamenali prvé ligové víťazstvo od 7. mája.