Duda sedel na lavičke, Kolín strpčil Schalke bundesligový návrat

Futbalisti RB Lipsko remizovali v nedeľnom dueli prvého kole novej sezóny nemeckej Bundesligy na ihrisku VfB Stuttgart 1:1.

07.08.2022 19:54
Nemecko futbal Bundesliga 1. kolo Foto: ,
David Raum z Lipska a v popredí vľavo Josha Vagnoman zo Stuttgartu bojujú o loptu v zápase 1. kola Bundesligy.

Štvrtý tím uplynulého ročníka súťaže viedol už vo 8. minúte, keď sa strelecky presadil francúzsky reprezentant Christopher Nkunku.

Domáci Stuttgart vyrovnal ešte v prvom polčase zásluhou ďalšieho Francúza Naouiroua Ahamadu. Lipsko malo herne i strelecky navrch, no stačilo to iba na zisk bodu.

Sadio Mané Čítajte viac Žiadny Lewandowski, žiadny problém. Legenda sa pri odchode Poliaka nemýlila

Hráči 1. FC Kolín vyhrali doma 3:1 nad nováčikom súťaže FC Schalke 04. Všetky góly padli až po zmene strán, keď už Schalke hralo bez vylúčeného Dominicka Drexlera. Slovenský stredopoliar Ondrej Duda sedel iba na lavičke náhradníkov Kolína.

Bundesliga – 1. kolo:

VfB Stuttgart – RB Lipsko 1:1 (1:1)
Góly: 31. Ahamada – 8. Nkunku

1. FC Kolín – FC Schalke 04 3:1 (0:0)
Góly: 49. Kilian, 65. Kainz, 80. Ljubičič – 76. Bülter, ČK: 35. Drexler (Schalke)