Škriniar bez trofeje. Talianskym šampiónom je po 11 rokoch AC Miláno

Futbalisti AC Miláno v nedeľnom záverečnom 38. kole zvíťazili na pôde Sassuola hladko 3:0 a udržali si na čele tabuľky dvojbodový náskok pred mestským rivalom Interom.

22.05.2022 19:51 , aktualizované: 23:39
Olivier Giroud odštartoval dvoma gólmi cestu AC... Foto: ,
Olivier Giroud (vpravo) odštartoval dvoma gólmi cestu AC Miláno za triumfom v zápase na pôde Sassuola.

Inter Miláno v zostave aj so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zdolal doma Sampdoriu Janov rovnako 3:0, na obhajobu trofeje mu to však nestačilo.

Hráči AC nenechali nič na náhodu a už v prvom polčase si vytvorili trojgólový náskok. Dvakrát skóroval Olivier Giroud, keď mu oba góly pripravil Rafael Leao, tretí zásah pridal Franck Kessie.

Manchester City Čítajte viac Majstrovský obrat za päť minút. Manchester City má anglický titul

V druhom dejstve sa hlavičkou presadil aj striedajúci Zlatan Ibrahimovič, no jeho gól neplatil pre ofsajd. Hostia si v závere v pohode strážili náskok a po záverečnom hvizde sa mohli radovať.

„Rossoneri“ predtým vybojovali „Scudetto“ v sezóne 2010/2011. Ziskom celkovo 19. majstrovského titulu sa vyrovnali na druhom mieste historickej tabuľky Interu, viac ligových trofejí v Taliansku vybojoval len Juventus Turín – 36.

Arťom Dziuba Čítajte viac Čudná rozlúčka ruského obra. Kapitán Ruska zamával Petrohradu

Ak chcel Inter obhájiť titul, potreboval proti Sampdorii zabodovať naplno a spoliehať sa na zakopnutie AC. Po bezgólovom prvom polčase nakopol favorita po prestávke Ivan Perišič a výhru poistil dvoma gólmi Joaquin Correa.

Víťazstvo však „Nerazzurri“ nepomohlo, v konečnom účtovaní skončili druhí, s päťbodovým náskokom pred Neapolom.

Salernitana v kádri s Norbertom Gyömbérom sa napriek jasnej prehre v poslednom zápase zachránila. Na vlastnom ihrisku podľahla Udinese 0:4, no zostala na sedemnástej priečke o bod pred Cagliari, ktoré potrebovalo víťazstvo a iba remizovalo v Benátkach 0:0.

Serie A – záverečné 38. kolo:
Inter Miláno – Sampdoria Janov 3:0 (0:0)
Góly: 55. a 57. Correa, 49. Perišič
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

US Sassuolo Calcio – AC Miláno 0:3 (0:3)
Góly: 17. a 32. Giroud, 36. Kessie

Spezia Calcio – SSC Neapol 0:3 (0:3)
Góly: 4. Politano, 25. Zieliňski, 36. Demme
/D. Strelec (Spezia) bol na lavičke náhradníkov – S. Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

US Salernitana – Udinese Calcio 0:4 (0:3)
Góly: 6. Deulofeu, 34. Nestorovski, 42. Udogie, 57. Pereyra