Real padol v mestskom derby. Atléticu stačil jediný gól

Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v 35. kole španielskej La Ligy v mestskom derby nad Realom 1:0. O ich triumfe rozhodol v 40. minúte z pokutového kopu Yannick Carrasco.

08.05.2022 23:02
rodrygo Foto:
V madridskom derby sa tradične išlo na hranu.

Atletico si v tabuľke upevnilo štvrté miesto zaručujúce účasť v Lige majstrov. Pred piatym Realom Betis má šesťbodový náskok.

Real, ktorý si už v predstihu zabezpečil španielsky titul, nastúpil na Wanda Metropolitano bez viacerých opôr.

V základnej jedenástke nefigurovali Thibaut Courtois, Luka Modrič, Karim Benzema, Dani Carvajal, Ferland Mendy ani Vinicius Junior. V závere mal veľkú šancu na vyrovnanie Nacho fernandez, no hlavou minul bránku.

Hráči Getafe remizovali s Rayom Vallecano 0:0: Villarreal remizoval s FC Sevilla 1:1, hostia vyrovnali v šiestej minúte nadstaveného času.