Dúbravka podržal Newcastle. Na body to nestačilo

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v 35. kole anglickej Premier League na pôde Newcastlu United 1:0. Manchester City uspel v Leedsi vysoko 4:0 a udržal si v čele tabuľky náskok jedného bodu.

30.04.2022 15:34
Martin Dúbravka Foto: ,
Martin Dúbravka.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa sa dostali sa na čelo tabuľky len na pár hodín. Ich rival v boji o titul Manchester City totiž suverénnym spôsobom vyhral v Leedsi 4:0.

Liverpool rozhodol o svojom triumfe nad Newcastlom v 19. minúte, keď guinejský stredopoliar Naby Keita v šestnástke obišiel slovenského brankára Martina Dúbravka a prestrelil obrancov stojacich na čiare.

Najlepšie zarábajúci slovenskí futbalisti Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10.
Dávid Hancko
AC Sparta Praha
867 000 eur

Na konci prvého polčasu sa po hlavičke Diega Jotu pod brvno vyznamenal Dúbravka. Aj v druhom dejstve boli hostia aktívnejší, senegalský útočník Sadio Mane však spálil tutovku a pri dvoch delovkách Jotu domácich opäť podržal Dúbravka.

Premier League – 35. kolo:

Newcastle United – FC Liverpool 0:1 (0:1)

Gól: 19. Keita

/M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

FC Watford – FC Burnley 1:2 (1:0)

Góly: 5. Tarkowski (vlastný) – 83. Cork, 89. Brownhill /J. Kucka (Watford) odohral celý zápas a dostal ŽK/

Aston Villa – Norwich City 2:0 (1:0)

Góly: 41. Watkins, 90+3. Ings

FC Southampton – Crystal Palace 1:2 (1:0)

Góly: 9. Romeu – 60. Eze, 90+2. Zaha

Wolverhamtpn Wanderers – Brighton & Hove Albion 0:3 (0:1)

Góly: 42. MacAllister (z 11 m), 70. Trossard, 86. Bissouma

Leeds United – Manchester City 0:4 (0:1)

Góly: 13. Rodri, 54. Ake, 78. Jesus, 90+3. Fernandinho

Viac na túto tému: #Premier League #FC Liverpool #Newcastle United #Martin Dúbravka