Kucka na Anfielde spálil šancu a zavinil penaltu. Eriksen prispel k blamáži Chelsea

Futbalisti Watfordu v zostave so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom prehrali v sobotňajšom zápase 31. kola Premier League na ihrisku Liverpoolu 0:2.

02.04.2022 15:57 , aktualizované: 18:31
Mohamed Salah, Juraj Kucka Foto: ,
Útočník Liverpoolu Mohamed Salah pomáha vstať Jurajovi Kuckovi z Watfordu počas zápasu 31. kola Premier League.

Naďalej im tak patrí 18. priečka, prvá pod čiarou zostupu. Domáci vyhrali desiaty ligový duel v sérii.

Slovenský stredopoliar odohral celý duel a v 22. minúte mal veľkú šancu otvoriť skóre. Podarilo sa mu uniknúť obrane „The Reds“ a išiel sám na brankára Alissona. Ten ho však vychytal a z protiútoku udrel Liverpool.

Joe Gomez našiel centrom v šestnástke Dioga Jotu a ten hlavičkou rozvlnil sieť. Poistku pridal v závere z pokutového kopu Fabinho. Pokutový kop zavinil Kucka, ktorý v šestnástke stiahol Jotu.

Futbalisti Brentfordu triumfovali na ihrisku Chelsea prekvapujúco suverénne 4:1. Víťazný gól na 2:1 dal v 54. minúte Christian Eriksen. Dán už po návrate na trávniky po srdcovom kolapse skóroval za dánsku reprezentáciu, v drese svojho nového klubu sa gólovo presadil premiérovo.

Chelsea pred súbojom londýnskych tímov ťahala päťzápasovú víťaznú šnúru a tesne po zmene strán išla do vedenia po exportnej strele Rüdigera v 48. min.

Nováčik sa však nezlomil a o šesť minút už viedol. Eriksenov gól prišiel po rýchlom protiútoku. Loptu z vlastnej polovice vyviezol Bryan Mbeumo, naviazal na seba pozornosť troch obrancov a do šestnástky poslal ideálnu prihrávku úplne voľnému Eriksenovi.

Brentford zabodoval naplno tretíkrát z uplynulých štyroch stretnutí a opäť si vylepšil situáciu v záchranárskom súboji.

Christian Eriksen,  Kasper Hjulmand Čítajte aj Eriksen skóroval na mieste, kde mu išlo o život. Česi remizovali v Cardiffe

Manchester City nemal komplikácie na pôde predposledného Burnley a zvíťazil 2:0. Oba góly dal v úvodnej polhodine. Na budúcu nedeľu privíta Liverpool v šlágri o čelo tabuľky.

Manchester United nastúpil bez Cristiana Ronalda a v súboji s Leicesterom získal doma iba bod za remízu 1:1.

V tabuľke je šiesty a stráca tri body na štvrtú priečku, zaručujúcu účasť v Lige majstrov. Štvrtý Arsenal má navyše o dva zápasy menej.

Jürgen Klopp. Čítajte aj Podľahla tlaku Kloppa či Guardiolu. Premier League mení pravidlá