Blamáž Realu Madrid v El Clásicu. Barcelona ponížila veľkého rivala

Katalánsky gigant uštedril Realu zahanbujúcu prehru. V Madride deklasoval "biely balet" 4:0.

20.03.2022 22:32
Radosť FC Barcelony po strelení gólu do siete... Foto:
Radosť FC Barcelony po strelení gólu do siete Realu Madrid.
debata (3)

Real Madrid nastúpil do prestížneho El Clásica v čiernych dresoch napriek tomu že sa hralo na Santiago Bernabeu. A ich farba bola akoby predzvesťou neskoršieho výkonu domáceho tímu.

Real Madrid bol nevýrazný, temný a bez života. Už od prvej minúty pevne držali opraty zápasu v rukách futbalisti Barcelony. V 29. minúte sa dostali do vedenia zásluhou Pierra-Emericka Aubameyanga.

Ondrej Duda, Gregor Kobel Čítajte viac Dortmund sa nepriblížil k rivalovi. Postaral sa o to Kolín s Dudom

Tragická obranná hra „bieleho baletu“ sa prejavila aj o desať minút neskôr. Stopérska dvojica Alaba – Militao sa pri rohovom kope nechala prehlavičkovať obrancom hostí Ronaldom Arajuom.

Tréner Realu Madrid urobil v polčasovej prestávke dve zmeny a chcel oživiť stred poľa príchodom Camavingu a Diaza. No jeho plány zhatil už po dvoch minútach druhej časti Ferran Torres – 0:3.

Neymar v súboji s Tchouamenim. Čítajte viac Kolaps milionárskeho klubu z Paríža. Utŕžil debakel na pôde Monaka

A Barcelončania stále nemali dosť. Po tesnej pozícii na hrane ofsajdu sa ocitol osamotený pred gólmanom Aubameyang a zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí.

Napriek zahanbujúcej prehre je Real Madrid naďalej suverénnym lídrom tabuľky. Na druhú FC Sevillu má náskok deväť bodov. Barcelona sa vďaka triumfu vyšvihla na tretiu pozíciu – na vedúci Real stráca 12 bodov, no má zápas k dobru.