Juventus po domácej facke opäť končí už v osemfinále. Chelsea postupuje

Futbalisti obhajcu trofeje Chelsea Londýn a CF Villarreal skompletizovali zoznam štvrťfinalistov Ligy majstrov 2021/2022.

16.03.2022 23:03
Gerard Moreno Foto: ,
Gerard Moreno z Villarrealu otvára skóre v Turíne.

Anglický tím zvíťazil v stredajšej odvete osemfinále na pôde OSC Lille 2:1 a nadviazal na domáci triumf 2:0.

Juventus po remíze 1:1 v Španielsku podľahol doma Villarrealu 0:3 a ani na tretí pokus nedokázal prejsť cez úvodnú jarnú prekážku vo vyraďovacej fáze LM.

„Stará dáma“ vstupovala do konfrontácie s Villarrelom v solídnej forme, premožiteľa nenašla v uplynulých dvanástich zápasoch. Napriek absenciám Alexa Sandra, Bonucciho, Chiesu či Zakariu v prvom polčase dominovala.

V 11. minúte mohol otvoriť skóre Morata, ktorého prudkú hlavičku zblízka reflexívne vyrazil Rulli. Ďalšiu dobrú príležitosť mal Vlahovič, vyslal kvalitnú strelu zo strednej vzdialenosti, ale brankár Villarrealu opäť podržal svoj tím.

Juventus, Villarreal Čítajte aj Zápas Juventus - Villarreal sme sledovali ONLINE

Vzápätí mal aj poriadny kus šťastia po tom, ako srbský útočník opečiatkoval brvno. Lo Celso na druhej strane využil neorganizovanosť domácej obrany a peknou strelou z hranice pokutového územia vydesil fanúšikov Juventusu, lopta však trafila iba bočnú sieť.

„Čarodej“ Rulli neinkasoval ani v 35. minúte, opäť si na ňom vylámal zuby Vlahovič.

Juventus nedokázal zúročiť veľkú prevahu a tak ho postihol trest. Rugani fauloval Coquelina, rozhodca po vzhliadnutí videa ukázal na biely bod a striedajúci Gerard Moreno umlčal tribúny.

Szczesny vystihol smer strely, dokonca si siahol na loptu, ale vytlačiť mimo bránky ju nedokázal. Domáci zostali ako obarení, v 85. minúte využil ich zlé rozpoloženie Pau Torres gólom zblízka na 0:2 a v nadstavenom čase po ruke De Ligta premenil ďalší pokutový kop Danjuma.

Cristiano Ronaldo Čítajte aj Ďalší Ronaldov rekord mal trpkú príchuť. Rozhodca? Každý to videl, znie z United

Španielsko bude mať vo štvrťfinále LM trojčlenné zastúpenie, Juventus opäť neprešiel cez brány osemfinále.

Obhajca prešiel cez Lille

Chelsea stavila v odvete na pozornú defenzívu, cez ktorú sa domáci ťažko presadzovali. V 38. minúte im pomohla ruka Jorginha vo vlastnej šestnástke, po ktorej premenil s prehľadom nariadenú jedenástku Yilmaz – 1:0.

Hostia udreli v nadstavenom čase z ich prvej strely na bránu. Pulišič dostal ideálnu prihrávku od Jorginha za obranu a krížnou strelou umiestnil loptu presne k žrdi – 1:1.

Lille sa po prestávke mohlo vrátiť do boja o postup. V 63. minúte už bol Mendy prekonaný, po hlavičke Xeku ho však zachránila pravá žrď.

Roman Abramovič Čítajte aj Ruský oligarcha je minulosť. O Chelsea sa strhla bitka iných miliardárov

Odpor húževnatých hráčov Lille zlomil kapitán hostí Azpilicueta, ktorý skóroval kolenom po centri Mounta – 1:2. V závere ešte mohol prikrášliť triumf Chelsea Alonso, ale neprestrelil Jardima.

Žreb štvrťfinále je na programe v piatok 18. marca o 12.00 h v Nyone. Už skôr sa doň dostali FC Liverpool, Bayern Mníchov, Real Madrid, Manchester City, Atlético Madrid a Benfica Lisabon.

Odvety osemfinále Ligy majstrov 2021/2022:

Juventus Turín – CF Villarreal 0:3 (0:0) – prvý zápas 1:1, postúpil Villarreal
Góly: 78. Moreno (z 11 m), 85. Torres, 90.+2 Danjuma (z 11 m) ŽK: De Ligt (Juventus). Rozhodca: Marciniak (Poľ.)
Juventus: Szczesny – Danilo, De Ligt, Rugani (79. Dybala), De Sciglio – Cuadrado, Locatelli (83. Bernardeschi), Arthur, Rabiot – Vlahovič, Morata (85. Kean)
Villarreal: Rulli – Aurier, Albiol, Torrres, Estupinan – Pino (65. Chukwueze), Parejo (86. Alfonso Pedraza), Capoue, Trigueros (64. Coquelin) – Lo Celso (74. Moreno), Danjuma

OSC Lille – Chelsea Londýn 1:2 (1:1) – prvý zápas 0:2, postúpila Chelsea
Góly: 38. Yilmaz (z 11 m) – 45.+3 Pulišič, 71. Azpilicueta, ŽK: Gudmundsson, Fonte – Chalobah. Rozhodca: Massa (Tal.)
Lille: Jardim – Fonte, Botman (58. Onana), Djalo – Celik (58. Weah), Bamba (78. Gomes), Xeka, Andre, Gudmundsson (78. Bradarič) – Yilmaz, David (77. Ben Arfa)
Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Christensen (33. Chalobah), Silva, Rüdiger, Alonso – Kante, Jorginho (74. Loftus-Cheek), Kovačič (46. Mount) – Havertz (83. Ziyech), Pulišič (74. Lukaku)

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Chelsea FC #CF Villarreal