Obhajca zakopol, Škriniar odohral celý duel. Pred Interom je Neapol i mestský rival

Taliansky futbalový majster Inter Miláno iba remizoval v nedeľnom 29. kole Serie A na pôde FC Turín 1:1.

13.03.2022 23:06
Inter, Turín Foto: ,
Andrea Ranocchia z Interu zastavuje hráča Turína Andreu Belottiho. Prizerá sa Milan Škriniar.

Stratil tak cenné body v snahe obhájiť titul. V tabuľke je tretí a na vedúce AC Miláno stráca 4 body, má jeden zápas k dobru.

Domáci išli do vedenia už v 12. minúte, keď sa presadil Gleison Bremer, ku ktorému sa po rohu šťastne odrazila lopta v päťke.

Hostia ratovali bod v úplnom závere, keď v 90.+2 minúte vyrovnal Alexis Sanchez. V drese Interu odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.

AC Miláno Čítajte aj Stopercentní favoriti. Na San Sire rozhodol netradičný strelec, Juventus predĺžil sériu

Futbalisti Fiorentiny vyhrali nad Bolognou 1:0. O jediný presný zásah domácich sa postaral Lucas Torreira v 70. minúte.

SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazil na pôde Hellasu Verona 2:1. O oba góly hostí sa postaral nigérijský útočník Victor Osimhen. Neapol sa vedúcemu AC Miláno priblížil na rozdiel troch bodov.

AS Rím remizoval na ihrisku Udinese Calcio 1:1 a šnúru zápasov bez prehry natiahol na šesť. Jeden bod však zachraňoval v poslednej chvíli, keď v tretej minúte nadstaveného času premenil pokutový kop Lorenzo Pellegrini.

Serie A – 29. kolo:

FC Turín – Inter Miláno 1:1 (1:0)
Góly: 12. Bremer – 90.+3 Sanchez
M. Škriniar (Inter) hral celý zápas

Udinese Calcio – AS Rím 1:1
Góly: 15. Molina – 90.+3. Pellegrini (z 11 m)

Atalanta Bergamo – FC Janov 0:0

Hellas Verona – SSC Neapol 1:2 (0:1)
Góly: 77. Faraoni – 14. a 71. Osimhen, ČK: 83. Ceccherini (Verona) po 2. ŽK, 90.+8. Faraoni