Dortmund využil stratu Bayernu. Dudov Kolín má skalp Leverkusenu

Futbalisti bundesligového 1. FC Kolín zvíťazili v nedeľu v 26. kole na ihrisku Bayeru Leverkusen 1:0.

13.03.2022 21:50
Nemecko Futbal Bundesliga 26. kolo Foto: ,
Futbalista Kolína Ondrej Duda a Paulinho z Leverkusenu v súboji o loptu.

V základnej zostave hostí, ktorí sa výhrou posunuli na siedme miesto tabuľky, sa predstavil aj slovenský stredopoliar Ondrej Duda.

Borussia Dortmund zdolala doma Arminiu Bielefeld 1:0 a z druhého miesta tabuľky stráca na vedúceho obhajcu Bayern Mníchov 7 bodov. Má ešte zápas k dobru. Jej víťazstvo zariadil v 21. minúte presnou strelou Marius Wolf.

Robert Lewandowski Čítajte aj Bayern v lige opäť nezvíťazil. Využije to Dortmund?

RB Lipsko deklasovalo Greuther Fürth na jeho ihrisku vysoko 6:1. Domáci pritom do 17. minúty viedli 1:0, no do šatní už mierili s trojgólovým mankom a so 14 bodmi zostávajú na chvoste tabuľky. Na predposlednú Herthu Berlín strácajú deväť bodov.

Bundesliga – 26. kolo:

Greuther Fürth – RB Lipsko 1:6 (1:4)
Góly: 4. Leweling – 17. Silva, 32. Forsberg, 35. Laimer, 45. Henrichs, 59. Simakan, 69. Nkunku

Eintracht Frankfurt – VfL Bochum 2:1 (0:1)
Góly: 46. Mašovič (vlastný), 52. Kamada – 19. Polter

Borussia Dortmund – Arminia Bielefeld 1:0 (1:0)
Gól: 21. Wolf

Bayer Leverkusen – 1. FC Kolín 0:1 (0:0)
Gól: 67. Schindler