Šláger nemal víťaza. Neapol si vezie z Barcelony sľubný výsledok

Futbalisti FC Barcelona remizovali v šlágri štvrtkových duelov play off o osemfinále Európskej ligy s Neapolom 1:1.

17.02.2022 21:05 , aktualizované: 23:02
Barcelona - Neapol Foto: ,
Momentka zo zápasu Barcelona - Neapol.
debata (2)

Katalánci doma prehrávali po zásahu Piotra Zieliňského v 29. minúte. Remízu zariadil v 59. minúte Ferran Torres z pokutového kopu.

V drese Neapola sa nepredstavil slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý si lieči svalové zranenie.

Tretí tím Serie A sa na Camp Nou spoliehal na rýchle protiútoky a skóre mohol otvoriť už v 22. min. Osmihen utiekol obrane domácich a rútil sa sám na brankára Ter Stegena, no z uhla ho neprekonal.

V 29. min to už tímu spod Vezuvu vyšlo. Elmas na seba naviazal dvoch hráčov Barcelony, poslal spätnú prihrávku Zieliňskému a ten na dvakrát skóroval.

Barcelona - Neapol Čítajte viac ONLINE: Neapol remizoval s Barcelonou

Katalánci sa dostali k vyrovnaniu po hodine hry, Juan Jesus zahral v šestnástke rukou a Torres to potrestal. Ten istý hráč mohol otočiť skóre, keď sa k nemu dostala lopta v šestnástke v 88. min, no z dobrej pozície prestrelil bránu.

Borussia Dortmund bez zraneného kanoniera Erlinga Brauta Haalanda podľahla doma Glasgowu Rangers 2:4. Zenit Petrohrad prehral doma s Betisom Sevilla 2:3, keď všetkých päť gólov padlo v prvom polčase.

Moldavský Šeriff Tiraspoľ si dobré výkony z Ligy majstrov preniesol aj do druhej najprestížnejšej európskej súťaže, keď doma zdolal portugalský Sporting Braga 2:0.

Európska liga – play off o osemfinále, 1. zápasy:
FC Barcelona – SSC Neapol 1:1 (0:1)
Góly: 59. Torres (z 11 m) – 29. Zieliňski

Zenit Petrohrad – Betis Sevilla 2:3 (2:3)
Góly: 25. Dziuba, 28. Malcom – 8. G. Rodriguez, 18. Willian Jose, 41. Guardado

Borussia Dortmund – Glasgow Rangers 2:4 (0:2)
Góly: 51. Bellingham, 82. Guerreiro – 38. Tavernier, 41. Morelos, 49. Lundstram, 54. Zagadou (vlastný)

Šeriff Tiraspoľ – SC Braga 2:0 (1:0)
Góly: 43. Thill, 83. Traore

FC Sevilla – Dinamo Záhreb 3:1 (3:1)
Góly: 13. Rakitič (z 11 m), 44. Ocampos, 45.+1. Martial – 41. Oršič

Atalanta Bergamo – Olympiakos Pireus 2:1 (0:1)
Góly: 61. a 63. Djimsiti – 16. Soares

RB Lipsko – Real Sociedad San Sebastian 2:2 (1:1)
Góly: 30. Nkunku, 82. Forsberg (z 11 m) – 8. Le Normand, 64. Oyarzabal (z 11 m)

FC Porto – Lazio Rím 2:1 (1:1)
Góly: 37. a 49. T. Martinez – 23. Zaccagni

Slavia vyhrala v Istanbule

Futbalisti Slavie Praha úspešne vstúpili do vyraďovacej časti Európskej konferenčnej ligy. V úvodnom zápase play off o osemfinále zvíťazili na ihrisku Fenerbahce Istanbul 3:2. Slovenský stredopoliar Ivan Schranz odohral celý duel.

Milan Škriniar, Sadio Mané Čítajte viac Na pokraji vyradenia. Škriniarov Inter padol doma s Liverpoolom

Slavia v zápase ani raz neprehrávala. Dôležitý krok na ceste za postupom urobili „zošívaní“ po hodine hry, keď skórovali dvakrát v priebehu troch minút a dostali sa do vedenia 3:1.

Súper Slovana Bratislava v skupinovej fáze súťaže PAOK Solún prehral na ihrisku dánskeho FC Midtjylland 0:1.

Európska konferenčná liga – play off o osemfinále, 1. zápasy:
Fenerbahce Istanbul – SK Slavia Praha 2:3 (0:1)
Góly: 58. Pelkas, 83. Kadioglu – 45. Traore, 62. Dorley, 64. Lingr
I. Schranz (Slavia) odohral celý duel

FC Midtjylland – PAOK Solún 1:0 (1:0)
Góly: 20. Andersson

Rapid Viedeň – Vitesse Arnhem 2:1 (2:0)
Góly: 1. Druijf, 16. Grüll – 74. Openda, ČK: 65. Stojkovič (Rapid) po 2. ŽK

PSV Eindhoven – Maccabi Tel-Aviv 1:0 (1:0)
Gól: 11. Gakpo

AC Sparta Praha – Partizan Belehrad 0:1 (0:0)
Gól: 78. Menig
D. Holec odchytal celý duel, D. Hancko odohral celé stretnutie, L. Haraslín nastúpil v 57. min

Olympique Marseille – FK Karabach Agdam 3:1 (2:0)
Góly: 41. a 44. Milik, 90.+2. Payet – 85. Kady

Leicester City – FC Randers 4:1 (1:1)
Góly: 23. Ndidi, 43. Barnes, 54. Daka, 74. Dewsbury-Hall – 45. Hammershoy-Mistrati

Celtic Glasgow – FK Bodö/Glimt 1:3 (0:1)
Góly: 79. Maeda – 7. Espejord, 56. Pellegrino, 81. Vetlesen

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Európska liga #fc barcelona #SSC Neapol #Európska konferenčná liga