Portugalčan zariadil Liverpoolu tri body. Prvý triumf Arsenalu od Vianoc

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili vo štvrtkovom domácom zápase 24. kola anglickej Premier League nad Leicestrom City 2:0.

10.02.2022 22:56
Diogo Jota Foto: ,
Diogo Jota so spoluhráčom z Liverpoolu Fabinhom po góle.

„The Reds“ zvýšili v tabuľke náskok na tretiu Chelsea zásluhou dvoch presných zásahov Diega Jotu.

Liverpool z druhého miesta stráca na vedúceho obhajcu Manchester City 9 bodov, má jeden zápas k dobru.

Prvý gól stretnutia vsietil portugalský útočník v 35. minúte, keď po rohovom kope dorazil do siete hlavičku Virgila van Dijka. Na konečný stav upravil o 53 minút neskôr.

Tottenham Hotspur - Southampton Čítajte aj Manchester City naďalej šliape. Tottenham padol v závere

Zverenci Jürgena Kloppa tak zaznamenali ôsme stretnutie bez prehry vo všetkých súťažiach za sebou a túto sériu majú možnosť natiahnuť už v nedeľu v ligovom duely na pôde Burnley.

Tesnejší výsledok sa zrodil v zápase medzi Wolverhamptonom a Arsenalom, z výhry 1:0 sa tešili hosťujúci „gunners“.

Aj v tomto stretnutí padol gól v prvom polčase po rohovom kope. Zaslúžil sa oň Brazílčan Gabriel, ktorý loptu v neprehľadnej situácii dorazil do prázdnej brány.

Martin Dúbravka Čítajte aj Dúbravku prekonal spoluhráč. Newcastle však slávi víťazstvo

Pre Arsenal to bolo prvé víťazstvo od 26. decembra a v tabuľke sa posunuli na piate miesto.