Prestrelku rozhodol vlastný gól. Bayern zdolal aj Lipsko

Nemecký futbalový majster Bayern Mníchov zvládol sobotný šláger 21. kola Bundesligy, keď v domácej Allianz Arene zdolal vicemajstra RB Lipsko 3:2.

05.02.2022 20:36
Bayern - Lipsko Foto: ,
Momentka zo zápasu Bayern - Lipsko.

Na čele tabuľky má náskok 9 bodov pred Dortmundom, ktorý má k dobru nedeľný zápas s Leverkusenom. Bavori dvakrát viedli po góloch Thomasa Müllera a Roberta Lewandowského, ale húževnatí hostia dvakrát vyrovnali.

Napokon kapitulovali až po tom, ako si dal vlastný gól v 58. minúte chorvátsky obranca Joško Gvardiol.

Futbalisti 1. FC Kolín zvíťazili doma nad Freiburgom 1:0. V drese domácich nastúpil v 64. minúte slovenský stredopoliar Ondrej Duda. O ich triumfe rozhodol v prvom polčase francúzsky útočník Anthony Modeste.

„Capkovia“ sa posunuli na šieste miesto tabuľky, zaručujúce účasť v európskych súťažiach v budúcej sezóne.

Milan Škriniar Čítajte viac Škriniarovci vedenie neudržali. Inter podľahol v napínavom derby

Mönchengladbach remizoval na pôde Bielefeldu 1:1, len na lavičke náhradníkov hostí sedel slovenský stredopoliar László Bénes. Frankfurtu sa podarilo zvíťaziť v Stuttgarte 3:2, rozhodol o tom dvoma gólmi Austrálčan Ajdin Hrustic.

Bundesliga – 21. kolo:
Bayern Mníchov – RB Lipsko 3:2 (2:1)
Góly: 12. Müller, 44. Lewandowski, 58. Gvardiol (vlastný) – 27. Silva, 53. Nkunku

Arminia Bielefeld – Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:1)
Góly: 19. Serra – 38. Plea