Obrat za päť minút. Gladbach to na Bayern vie, pri ďalšom skalpe bol aj Bénes

Ani 20. tohtosezónny gól Roberta Lewandowského nepomohol futbalistom Bayernu Mníchov k úspešnému štartu do odvetnej časti Bundesligy.

07.01.2022 22:32 , aktualizované: 08.01.2022 09:36
Nemecko futbal Bundesliga 18. kolo Foto: ,
Stefan Lainer oslavuje druhý gól Mönchengladbachu do siete Bayernu.

Úradujúci majster prehral v 18. kole najvyššej nemeckej súťaže na domácej pôde s Borussiou Mönchengladbach 1:2 Slovenský reprezentant László Bénes nastúpil za hostí v 79. minúte.

Bayern mal na covidovej listine deväť hráčov na čele s brankárom Manuelom Neuerom a tréner Julian Nagelsmann musel experimentovať zo zostavou.

V 18. minúte poslal Lewandowski domácich do vedenia, no Borussia ešte do prestávky otočila nepriaznivý vývoj vďaka gólom Floriana Neuhausa a Stefana Lainera.

Po zmene strán Bayern súpera zatlačil, no nepodarilo sa mu vybojovať čo i len remízu. Na čele tabuľky má deväťbodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá má zápas k dobru.

Erling Haaland Čítajte viac Haaland do Bayernu? Agent naznačuje skorý odchod z Dortmundu

Mönchengladbach opäť potvrdil, že to na Bayern vie, o čom sa Bavori presvedčili aj vlani v októbri v Nemeckom pohári, keď na pôde Borussie utrpeli debakel 0:5.

"Gladbach určite nepatrí k našim obľúbeným protivníkom. Vie sa na nás dobre pripraviť a potrestať naše chyby.

Je veľmi trpké odštartovať druhú časť bundesligovej sezóny domácou prehrou, musíme sa však rýchlo zmobilizovať a sústrediť sa na ďalšie zápasy," zdôraznil Thomas Müller.

Nemecko Futbal LM 1/8 Bayern Chelsea Čítajte viac Trio bez Ronalda či Taliana. Zverejnili finalistov ankety o najlepšieho hráča

Prehru nechcel pripísať na vrub toho, že Bayernu chýbalo veľa opôr.

"V tíme máme veľa kvality a dostatok hráčov, ktorí sú schopní nahradiť stabilných členov základnej jedenástky.

Doplatili sme na to, že sme nevyužili veľa šancí a súperovi sme dopriali pred našou šestnástkou až príliš veľa priestoru," dodal nemecký reprezentant, ktorý v druhom polčase nevyužil dve dobré príležitosti.

Borussia ukončila päťzápasovú bundesligovú sériu bez víťazstva.

Najdrahší slovenskí futbalisti Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
11. Ján Greguš (San José) - 603-tisíc.

"Náš herný plán dokonale vyšiel. Bayernu chýbalo veľa hráčov, no nenechali sme sa tým ovplyvniť. Smerom dopredu sme hrali odvážne, dostávali sme sa do prečíslenia a dve šance sa skončili gólom.

V závere zápasu sme obetavo bránili a nepustili sme Bayern do vyloženej šance. Víťazstvo je dielo celého kolektívu," zdôraznil Neuhaus, strelec vyrovnávajúceho gólu hostí.