Arsenal padol v záverečných sekundách. Kucka pripravil gól súperovi

Futbalisti majstrovského Manchestru City začali rok 2022 víťazne.

01.01.2022 15:59 , aktualizované: 20:51
Anglicko SR šport fubal liga 16. kolo Foto: ,
Stredopoliar Watfordu Juraj Kucka.

V sobotnom súboji 21. kola anglickej Premier League vyhrali na londýnskom Emirates Stadium nad domácim Arsenalom 2:1, rozhodol o tom v 90.+3 minúte Ro­dri.

V neúplnej tabuľke sú lídrom s 11-bodovým náskokom pred londýnskou Chelsea, Arsenal je s odstupom 18 bodov štvrtý a má o zápas menej.

V prvom polčase boli „gunners“, ktorým pre koronavísus chýbal tréner Mikel Arteta, aktívnejší. Do vedenia ich dostal v 31. minúte Bukayo Saka peknou strelou z prvej.

Najdrahší slovenskí futbalisti Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
11. Ján Greguš (San José) - 603-tisíc.

Hostia vyrovnali v 57. minúte z penalty, keď prísny VAR dodatočne ukázal faul Granita Xhaku v domácej šestnástke.

O dve minúty sa vykartoval brazílsky obranca Arsenalu Gabriel a domáci dohrávali v desiatich. Doplatili na to v nadstavenom čase, keď sa v 90.+3 minúte strelou k ľavej žrdi presadil Rodri.

Španiel pri oslave gólu vyzliekol dres a tešil sa pri sektore domácich priaznivcov, na čo tí zareagovali zahádzaním hráčov hostí plastovými fľašami a rolkami toaletného papiera. Tím trénera Pepa Guardiolu dosiahol v PL jedenáste víťazstvo za sebou.

V druhom sobotnom novoročnom zápase domáci Watford, za ktorý odohral celý zápas slovenský stredopoliar Juraj Kucka, prehral s Tottenhamom 0:1, keď inkasoval v 7. minúte nadstaveného času.

V súboji talianskych koučov Claudia Ranieriho a Antonia Conteho mali Spurs územnú prevahu, vypracovali si viaceré šance, no dokázali skórovať len raz.

Po faule Kucku na Heung-Min Sona poslal juhokórejský reprezentant ostrý center do šestnástky, kde presne našiel Davinsona Sancheza, ktorý nekompromisne hlavou rozhodol. „Kohúti“ v lige ťahajú sériu ôsmich duelov bez prehry a v tabuľke sú na piatom mieste.

Premier League – 21. kolo:
Arsenal Londýn – Manchester City 1:2 (1:0)
Góly: 31. Saka – 57. Mahrez (z 11 m), 90.+3 Rodri, ČK: 57. Gabriel (Arsenal) po 2. ŽK

FC Watford – Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)
Gól: 90.+7 Sanchez
J. Kucka (Watford) odohral celý zápas

Crystal Palace – West Ham United 2:3 (0:3)
Góly: 83. Edouard, 90.+1 Olise – 22. Antonio, 25. a 45.+5 Lanzini (druhý z 11 m)

Viac na túto tému: #manchester city #Arsenal Londýn