Almási mal na kopačke hetrik i skalp oslabenej Slavie. Penaltu nedal

Slovenský futbalový útočník Ladislav Almási strelil dva góly pri domácej remíze Baníka Ostrava v nedeľnom zápase 19. kola českej ligy s lídrom tabuľky Slaviou Praha 3:3.

19.12.2021 20:45
Aleš Mandous, Ladislav Almási Foto:
Brankár Slavie Aleš Mandous kryje penaltu Ladislava Almásiho.

V nadstavenom čase nepremenil penaltu, ktorá mohla rozhodnúť. V drese hostí sa strelecky presadil Ivan Schranz.

Ten sa postaral v 24. minúte o úvodný gól úradujúceho majstra, keď z prvej prekonal krajana Viktora Budinského.

Štefan Tarkovič, Tomáš Suslov Čítajte viac Almásiho či Suslova objavil Tarkovič. Nemá sa za čo hanbiť, mal by zostať

Slaviu postihli v druhom dejstve dve vylúčenia a Baník otočil priebeh zápasu aj vďaka dvom presným zásahom striedajúceho Almásiho.

Pražania však nezložili zbrane a dve minúty pred koncom riadneho hracieho času prekonal slovenského gólmana prudkou strelou Tomáš Holeš.

Ivan Schranz Čítajte viac Vymietol pavučinu a zaslzil. Schranz venoval gól zosnulému otcovi

Almásiho druhú penaltu v zápase chytil v nadstavenom čase brankár hostí Mandous. Slavia tak vedie tabuľku s jednobodovým náskokom pred Plzňou. Ostrava je piata.

Mladá Boleslav zvíťazila na ihrisku predposledných Teplíc 1:0. Domáci tak prezimujú na šiestom mieste tabuľky.

Sumáre:

SK Sigma Olomouc – FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)
Góly: 25. Růsek – 63. Fantiš
Chvátal a Greššák celé stretnutie – Rakovan celé stretnutie, Hlinka do 90.+3 min, Matejov od 81. min

FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice 0:0
Tupta do 90. min, Koscelník od 71. min, Stoch od 59. min – Králik celé stretnutie

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Gól: 38. Ladra
za hostí Dancák od 83. min

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 3:3 (0:2)
Góly: 47. a 82. ALMÁSI (druhý z 11m), 70. Kaloč – 24. SCHRANZ, 29. a 88. Holeš, ČK: 51. Dorley, 81. Kuchta (obaja Slavia)