Kucka gólom naštartoval obrat. Chelsea predviedla kanonádu

Futbalisti FC Chelsea zostanú aj po 9. kole na čele anglickej Premier League.

23.10.2021 15:35 , aktualizované: 18:04
juraj kucka Foto: ,
Hrdina Chelsea. Mason Mount (vpravo) sa blysol hetrikom.

Londýnsky klub si v sobotu poradil doma s posledným Norwichom City suverénne 7:0 a zaznamenal tretie ligové víťazstvo za sebou. Hetrikom sa blysol Mason Mount.

Favorit rozhodol o zisku troch bodov už v prvom polčase, keď sa postupne gólovo presadili Mason Mount, Callum Hudson-Odoi a Reece James.

st. etienne Čítajte viac Vyspelý futbalový západ? Vo Francúzsku opäť vystrájali chuligáni

Po zmene strán pridal štvrtý zásah Ben Chilwell, o chvíľu neskôr si vlastný gól strelil Maximillian James Aarons a Mount v závere skompletizoval hetrik dvoma zásahmi.

Norwich dohrával na Stamford Bridge bez vylúčeného Benjamina Gibsona a stále čaká na prvé víťazstvo v novom ročníku najvyššej súťaže. Na konte má iba dva body.

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka zaznamenal svoj premiérový gól v anglickej lige a prispel ním k triumfu Watfordu na ihrisku Evertonu 5:2.

Kucka v 78. minúte vyrovnal na 2:2 a jeho tím pridal ďalšie tri góly. Hetrik zaznamenal Joshua King.

bayern, muller Čítajte viac Bayern nezastavil ani VAR. V súboji Slovákov uspel Pekarík

Kucka sa presadil hlavou po rohovom kope a naštartoval obrat v skóre, keďže už o minútu neskôr nórsky útočník King zvýšil na 3:2 pre Watford.

Ten ešte pridal ďalšie dva zásahy a po troch zápasoch opäť bodoval v lige naplno. Je to prvý triumf mužstva pod vedením kouča Claudia Ranieriho a patrí mu priebežne 14. priečka.

Premier League – 9. kolo:

FC Chelsea – Norwich City 7:0 (3:0)
Góly: 8., 85. a 90.+1 Mount (druhý z 11 m), 18. Hudson-Odoi, 42. James, 57. Chilwell, 62. Aarons (vlastný), ČK: 65. Gibson (Norwich)

Crystal Palace – Newcastle United 1:1 (0:0)
Góly: 56. Benteke – 65. Wilson

FC Everton – FC Watford 2:5 (1:1)
Góly: 3. Davies, 63. Richarlison – 13., 80. a 86. King, 78. KUCKA, 90.+1 Dennis