Severolondýnske derby pre Arsenal. Tottenham skolil za polhodinu

V nedeľňajšom severolondýnskom derby, ktoré sa hralo v rámci 6. kola anglickej futbalovej Premier League, zvíťazil Arsenal nad Tottenhamom 3:1.

26.09.2021 20:06
Harry Kane Foto: ,
Gabriel z Arsenalu v hlavičkovom súboji s útočníkom Tottenhamu Harrym Kaneom.

Domáci držali od úvodu duel na Emirates Stadium pevne vo svojich rukách. V 12. minúte si nabehol do pokutového územia Emil Smith-Rowe a zužitkoval zoči-voči bezmocnému Hugovi Llorisovi prihrávku Bukaya Saku.

Po polhodine hry Smith-Rowe našiel Pierra-Emericka Aubameyanga a ten nechytateľnom strelou zvýšil na 2:0. Už o pár minút neskôr viedli „kanonieri“ 3:0 po prízemnej strele Saku k zadnej žrdi.

Bruno Fernandes Čítajte viac Cristiano, kopni to ty, deptal súpera starý známy drzáň. Úspešne

„Kohúti“ stihli v 79. minúte už iba skorigovať výsledok vďaka Sonovi Heung-Minovi.

Southampton prehral na vlastnom štadióne s Wolverhamptonom 0:1. Domáci stále čakajú na prvé víťazstvo v novom ročníku a po sérii štyroch remíz si pripísali druhú prehru. Tri body hosťom zabezpečil v 61. minúte mexický útočník Raul Jimenez.