Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sparťania pykajú za rasizmus. Urážali Kolumbijčana Mosqueru

Český futbalový klub Sparta Praha zaplatí pokutu 75 000 českých korún za rasistické správanie fanúšikov v stretnutí 7. kola najvyššej súťaže v Plzni.

23.09.2021 20:02
Sparta fans Foto:
Fanúšikovia Sparty Praha počas zápasu v Kodani.

„Disciplinárna komisia Ligovej futbalovej asociácie potrestala tiež Viktoriu pokutou 30 000 Kč za pyrotechniku na štadióne a nevhodné prejavy niektorých divákov,“ informoval internetový portál isport.cz.

Rozhodca duel Plzne a Sparty (3:2) prerušil v úvode druhého polčasu na niekoľko minút pre rasistické pokriky z kotla Pražanov na adresu kolumbijského stredopoliara Jhona Mosqueru.

Tím z hlavného mesta krajiny už dostal pokutu 100 000 Kč a má podmienečne uzavretú časť štadióna na Letnej za rasistický incident z úvodného kola najvyššej súťaže.

Sparta tiež odohrá bez divákov úvodné domáce stretnutie skupiny Európskej ligy proti Glasgow Rangers pre rasizmus jej fanúšikov v zápase 3. predkola Ligy majstrov s Monakom.