Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Beckham junior zažil profesionálny debut. Hráš skôr ako tvoja mama, schytal

V minulosti patrili David Beckham a Phil Neville medzi veľké opory anglického futbalového klubu Manchester United a stali sa v tímovými legendami.

, 21.09.2021 13:00
David Beckham Foto: ,
David Beckham so svojimi synmi na archívnej snímke. Zľava: Brooklyn, Romeo a Cruz.
debata (1)

Obaja už dávnejšie síce ukončili aktívnu hráčsku kariéru, no na futbalovej profiscéne sa opäť sformovala dvojica Beckham – Neville. Nejde však o duo legiend anglického futbalu, ale o ich potomkov.

Počas víkendu vo farbách tímu Fort Lauderdale CF nastúpili stredopoliar Harvey Neville a premiérovo aj útočník Romeo Beckham.

V súboji farmárskeho mužstva klubu Inter Miami z MLS sa obaja podieľali na remíze 2:2 s družstvom Tormenta FC. Išlo o duel tretej najvyššej súťaži v americkej hierarchii.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Harvey Neville (@harvey.neville)

Kým 19-ročný Harvey Neville odohral už svoj 16. súboj za Fort Lauderdale, pre rovesníka Romea Beckhama to bol debut na tejto úrovni.

„Som veľmi poctený, že som absolvoval svoj profesionálny debut,“ napísal Romeo Beckham na instagrame. Rodičia David a Victoria v komentároch uviedli, že sú naňho hrdí.

Harvey Neville odohral celý zápas, Romeo Beckham nastúpil v základnej zostave a hral do 79. minúty.

Podľa webu BBC.com si Beckham junior nepočínal na hracej ploche zle, dokonca vytvoril jednu zo šancí svojho družstva. Údajne si dobre rozumel s Nevillom juniorom.

Kanál Sky Sports na twitteri však zverejnil zvláštny zostrih akcií hráča, ktorý sa dotkol lopty 19-krát. Ide o dve nevydarené akcie mladíka a jeho vystriedanie.

Po týchto záberoch nasledovala na sociálnej sieti spŕška kritiky nielen na adresu Beckhama juniora.

„Otcove schopnosti? Hrá skôr ako jeho mama,“ napísal jeden z fanúšikov. Vo viacerých príspevkoch sa skloňovalo aj slovo rodinkárstvo.

„Dobrou správou je, že je Beckham. Tou zlou, že futbal nie je nič preňho,“ odznelo v ďalšom príspevku.

„Odohral 79 minút a všetko, čo ukážete, je toto? Najhoršie highlighty v histórii,“ schytala aj stránka, ktorá video zverejnila.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ROMEO (@romeobeckham)

Druhý štart si môže Romeo Beckham pripísať 2. októbra v stretnutí proti Grenville Triumph.

„Teraz sa už sústredím na ďalší duel,“ poznamenal.

David Beckham a Phil Neville viac ako jednu dekádu hrali spolu za Manchester United a dlhé roky aj v anglickej reprezentácii.

Beckham je spoluzakladateľom, spolumajiteľom a prezidentom spomenutého klubu Inter Miami, v ktorom je hlavným koučom Phil Neville.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ROMEO (@romeobeckham)

1 debata chyba
Viac na túto tému: #David Beckham #Romeo Beckham #Harvey Neville