V Česku sa hral šláger. Traja slovenskí Sparťania sa vracajú na Letnú bez bodu

V sobotnom šlágri 7. kola českej futbalovej Fortuna ligy zvíťazila Plzeň doma nad Spartou Praha 3:2.

11.09.2021 21:08

Dostala sa tak na prvé miesto tabuľky práve pred „rudých“, v drese ktorých odohrali slovenskí obrancovia Dávid Hancko a Lukáš ŠTetina celý zápas a krídelník Lukáš Haraslín nastúpil v 61. minúte. Sparta utrpela v ročníku prvú prehru.

Slovenský útočník Ladislav Almási sa výrazným spôsobom podieľal na víťazstve Baníka Ostrava 2:1 na pôde Teplíc v sobotňajšom zápase 7. kola českej najvyššej futbalovej súťaže. Almási prišiel na trávnik v 59. minúte a v 66. minúte vyrovnal na 1:1. Baník si pripísal na konto piate víťazstvo v sezóne.

Skóroval aj Karol Mészáros pri remíze Liberca 2:2 na ihrisku Pardubíc. V 37. minúte dal druhý gól hostí, no Pardubice po zmene strán vyrovnali duel. Severočesi získali iba druhý bod v sezóne a patrí im posledná priečka.

Česká liga – 7. kolo:

Viktoria Plzeň – Sparta Praha 3:2 (2:1)
Góly: 18. Beauguel, 32. Mosquera, 57. Sýkora – 41. Karlsson, 87. Drchal
M. Káčer na lavičke náhradníkov – D. Hancko a L. Štetina (ŽK) odohrali celý zápas, L. Haraslín nastúpil v 61. min, D. Holec na lavičke náhradníkov

FK Pardubice – Slovan Liberec 2:2 (0:2)
Góly: 57. a 73. Matějka – 23. Rondič, 37. MÉSZÁROŠ
K. Mészáros hral do 69. min a v 18. min uvidel ŽK, M. Faško hral do 77. min a v 26. min uvidel ŽK, Ľ. Tupta (všetci Liberec) nastúpil v 63. min

FC Zlín – Bohemians Praha 1905 1:3 (0:1)
Góly: 68. Tkáč – 14. Keita, 55. Dostál, 79. Koubek
M. Rakovan odchytal celý duel, M. Hlinka hral do 59. min – P. Le Giang odchytal celý duel

FK Teplice – Baník Ostrava 1:2 (0:0)
Góly: 62. Trubač – 66. ALMÁSI, 80. Mazuch (vlastný)