Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nechcel, aby mu utiekol futbalový vlak. Spraví Boženík krok vpred?

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Boženík verí, že zmena dresu bude pre neho znamenať úspešný posun v kariére.

01.09.2021 14:00
Róbert Boženík, Konstantinos Laifis Foto: ,
Róbert Boženík.
debata

Dvadsaťdvaročný útočník zamieril z Feyenoordu Rotterdam na hosťovanie do nemeckého druholigového klubu Fortuna Düsseldorf.

"Chcel som urobiť krok dopredu. Vo Feyenoorde som do zápasov naskakoval na dvadsať-tridsať minút. Bolo mi jasné, že potrebujem hrávať pravidelne, celé zápasy a že na to bude potrebná zmena dresu.

Nechcel som, aby mi futbalový vlak utiekol," vysvetlil Boženík svoje rozhodnutie v rozhovore pre oficiálnu webstránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Boženík si nemyslí, že odišiel do menej kvalitnej ligy, hoci nebude hrať najvyššiu súťaž. "Je to druhá liga, ale v Nemecku. To rozhodne nie je slabá súťaž. Kvalitou, hráčsky, trénersky, zabezpečením, popularitou, či diváckou sledovanosťou.

Róbert Boženík Čítajte viac Boženík bude hosťovať v Nemecku. Z Haraslína je sparťan

Možno je to pre niekoho málo, ale ja som si to vyhodnotil tak, že je to náročná súťaž, v ktorej hrať bude pre mňa prínos.

Keď prišla ponuka z Fortuny, nechal som si deň na rozmyslenie. Rozhodol som sa a verím, že je to krok vpred," oznámil odchovanec žilinského futbalu.

Miesto v základnej zostave však nemá isté ani v nemeckom tíme. "Tréner Christian Preusser mi jasne povedal, že šancu dostanem nielen v jednom, ale určite vo viacerých zápasoch, a potom je to len na mne.

Vedel a vie, že posledný rok nebol pre mňa dobrý, no on mi prezentoval veci tak, že som ideálny typ pre nich, veď preto ma chceli," prezradil Boženík.

debata chyba
Viac na túto tému: #Róbert Boženík