Duda pomohol k výhre. Bayern rozobral Pekaríkovu Herthu

Futbalisti 1. FC Kolín v základnej zostave so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom zvíťazili v 3. kole nemeckej Bundesligy nad nováčikom VfL Bochum 2:1.

28.08.2021 20:41
Ondrej Duda Foto: ,
Slovenský futbalista v drese 1. FC Kolín Ondrej Duda sa teší so spoluhráčmi.

O výsledku zápasu sa rozhodlo v jeho závere. V 82. minúte sa strelecky presadil domáci Lucas Schaub. V nadstavenom čase najskôr Tim Lemperle poistil náskok „capkov“ a potom čestný úspech hostí zaznamenal Simon Zoller.

Úradujúci majster Bayern Mníchov deklasoval Herthu Berlín 5:0, keď sa hetrikom blysol poľský kanonier Robert Lewandowski. Po jednom góle pridali Thomas Müller a Jamal Musiala. Slovenský reprezentant Peter Pekarík bol počas celého zápasu na lavičke náhradníkov hostí.

Dobrý vstup do sezóny potvrdil Bayer Leverkusen vysokým víťazstvom na pôde Augsburgu 4:1. O prvé dva góly Leverkusenu sa postarali „vlastencami“ hráči domácich Iago a Florian Niederlechner.

Lionel Messi Čítajte viac PSG priviedlo Messiho, United Ronalda. Ktorý klub však minul najviac?

Freiburg zvíťazil na ihrisku VfB Stuttgart 3:2, keď všetky góly padli v prvom polčase. Hostia viedli po polhodine hry už 3:0, keď sa dvakrát presadil Juhokórejčan Woo-Yeong Jeong a jeden gól pridal Lucas Holer.

Domáci znížili v závere prvého dejstva vďaka na rozdiel jediného gólu, ale ďalší presný zásah, ktorý by znamenal bodový zisk, už nepridali.

Bundesliga – 3. kolo:
Bayern Mníchov – Hertha Berlín 5:0 (2:0)
Góly: 35., 70., 84. Lewandowski, 6. Müller, 49. Musiala.
P. Pekarík (Hertha) bol na lavičke náhradníkov

FC Augsburg – Bayer Leverkusen 1:4 (1:2)
Góly: 30. Niederlechner – 3. Iago (vlastný gól), 14. Niederlechner (vlastný gól), 75. Schick, 81. Wirtz.

1. FC Kolín – VfL Bochum 2:1 (0:0)
Góly: 82. Schaub, 90.+1 Lemperle – 90.+4 Zoller.