Liverpoolu z vlaňajška nesiahame ani po členky, znie z tímu majstra

Futbalisti Liverpoolu podľahli v 29. kole anglickej Premier League Chelsea Londýn 0:1 a stali s prvými úradujúcimi majstrami, ktorí prehrali päť domácich zápasov za sebou.

04.03.2021 23:23
Britain Soccer Premier League chelsea dutbal Foto: ,
Ozan Kabak (LFC) a Timo Werner (Chelsea) v súboji o loptu.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa privítali Chelsea na domácom trávniku naposledy vlani v júli, keď víťazstvom 5:3 definitívne potvrdili zisk prvého titulu po 30 rokoch.

Vo štvrtok večer však boli už od prvých minút aktívnejší hostia. Ich snahu odmenil v 42. minúte Mason Mount, ktorý z ľavej strany naviedol loptu na stred a z hranice pokutového územia prekonal krížnou strelou brankára Alissona. Piaty gól 22-ročného Angličana v sezóne bol nakoniec aj víťazný.

Liverpool vystrelil medzi tri žrde len raz a jeho krízu najlepšie ilustroval moment zo 62. minúty, keď išiel z ihriska predčasne dolu nespokojný Mohamed Salah. Klopp ho v minulosti vystriedal skôr len raz, v roku 2014 v 60. minúte práve proti Chelsea.

Od 21. januára, keď 68-zápasovú domácu sériu Liverpoolu bez prehry ukončilo Burnley (0:1), nezískal na domácej pôde ani bod.

"Minulá sezóna je za nami, nevracajme sa k nej. V súčasnosti nesiahame Liverpoolu z toho obdobia ani po členky. Prepadávame sa v tabuľke a naše výkony nie sú dostatočné.

Zápasy postupne ubúdajú a mi potrebujeme vytvoriť tlak na tímy pod nami. Ľudia si myslia, že sme na dne a my im musíme ukázať, že sa mýlia. Momentálne sa nám to však nedarí a spoliehať sa na minulosť nám jednoducho nepomôže," povedal pre BBC Sports obranca Andrew Robertson.

Chelsea naopak prežíva pod Thomasom Tuchelom obrodenie. V desiatich zápasoch pod jeho vedením stále neprehrala. Zaknihovala sedem víťazstiev a tri remízy.

„Náš herný prejav ma veľmi potešil. Od začiatku bolo jasné, že základom úspechu bude bezchybný výkon a presne taký sme dnes podali. Nezbavovali sme sa zbytočne lopty a pracovali sme s ňou vo vysokej intenzite. Boli sme agresívni a odvážni. Podali sme prvotriedny výkon a víťazstvo je zaslúžené,“ povedal Tuchel.

Jeho zverenci sa vďaka víťazstvu posunuli na štvrtú priečku znamenajúcu účasť v skupine Ligy majstrov. Na tretí Leicester strácajú tri body, na druhý Manchester United o jeden viac.

Vedúci Manchester City má priepastný 18-bodový náskok. V pondelok vyzvú Everton, ktorý je o bod piaty, no má zápas k dobru.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa nazbierali v jedenástich dueloch v tomto roku iba desať bodov. V tejto štatistike sú horší len West Bromwich (9), Newcastle (7) a Southampton (4). V tabuľke sú siedmi s priepastnou 22-bodovou stratou na vedúci Manchester City.

Na miestenku do Ligy majstrov strácajú štyri body a v nedeľu cestujú na ihrisko osemnásteho Fulhamu. Dres zostupom ohrozených Londýnčanov si oblieka aj slovenský brankár Marek Rodák, ktorý však doteraz v lige nastúpil len v 1. kole na pôde Arsenalu (0:3).

Tottenham zdolal Fulham

Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili vo štvrtkovom predohrávanom stretnutí 33. kola na pôde Fulhamu 1:0.

Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 19. minúte, keď si po centri Son Heung-mina zrazil loptu do vlastnej siete Tosin Adarabioyo.

Slovenský brankár Marek Rodák pre zranenie prstu nesedel ani na lavičke Fulhamu.

Everton zvíťazil taktiež zásluhou jediného zásahu na ihrisku West Bromwichu Albion v predohrávke 29. kola. Víťazný gól strelil v 65. minúte Richarlison po rohovom kope.

Everton zvíťazil v treťom stretnutí za sebou a je v hre o účasť v Lige majstrov.