Hancko sa gólom podieľal na demontáži Zlína

Česká futbalová liga pokračovala v sobotu zápasmi 20. kola. Vo výborných výkonoch pokračuje Slovácko, ktoré vyhralo, aj napriek 75-minútovej hre v oslabení bez vylúčeného Jana Navrátila, na ihrisku predposledného 1. FK Příbram 4:1.

20.02.2021 18:48
Dávid Hancko, Lukáš Julič Foto: ,
Ilustračné foto

Slovácko, ktorému v tabuľke patrí 3. miesto, naposledy okúsilo trpkosť prehry v 12. kole, keď prehralo so Zbrojovkou Brno. Sigma Olomouc zdolala Brno 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v druhej minúte nadstaveného času Mojmír Chytil.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu prehral Zlín doma so Spartou Praha 0:3. O jeden z presných zásahov hostí sa postaral slovenský obranca David Hancko, ktorý v 36. minúte úspešne premenil pokutový kop.

Fortuna liga – 20. kolo:

1. FK Příbram – 1. FC Slovácko 1:4 (0:2)
Góly: 73. Voltr (z 11 m) – 11. Hofmann, 23. Kliment (z 11 m), 70. Petržela, 90. Jurečka, ČK: 15. Navrátil (Slovácko)
M. Lalkovič (Příbram) hral do 67. min. – P. Šimnko nastúpil v 88. min., P. Bajza (obaja Slovácko) bol na lavičke náhradníkov

Sigma Olomouc – Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Gól: 90.+2 Chytil
J. Mihálik nastúpil v 64. min., M. Macík (obaja Olomouc) bol na lavičke náhradníkov – P. Štepanovský hral do 75. min., D. Bariš hral do 64. min., T. Záhmenský (všetci Brno) hral od 75. min.)

FK Pardubice – Baník Ostrava 3:2 (1:0)
Góly: 41. Jeřábek, 74. Čihák, 87. Huf – 76. Tetour, 90.+1 Stronati

Fastav Zlín – Sparta Praha 0:3 (0:2)
Góly: 20. Karabec, 36. HANCKO (z 11 m), 50. Kozák
R. Matejov hral do 64. min., M. Hlinka hral prvý polčas, M. Rakovan (všetci Zlín) bol na lavičke náhradníkov – D. Hancko (Sparta) hral celý zápas a v 36. min. streli gól z pokutového kopu