Duda si dal gólový darček k narodeninám. Bayern v prestrelke zachránil bod

Futbalisti 1. FC Kolín bodovali v druhom zápase bundesligy za sebou. K domácej remíze 2:2 s VfL Wolfsburg prispel krásnym gólom slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý tak oslávil svoje 26. narodeniny.

05.12.2020 17:58 , aktualizované: 06.12.2020 09:51
Ondrej Duda Foto: ,
Ondrej Duda sa teší z gólu proti Wolfsburgu so spoluhráčmi z Kolína Ismailom Jakobsom a Sebastiaanom Bornauwom.

„Capkovia“ minulý víkend senzačne vyhrali na ihrisku Borussie Dortmund 2:1 a na úspech nadviazali ziskom bodu proti ďalšiemu tímu z horných poschodí tabuľky.

Duda skóroval krátko pred koncom prvého polčasu, keď v 43. minúte po prihrávke Elvisa Rexhbecaja tvrdou a presnou strelou zvnútra šestnástky dostal svoj tím do vedenia 2:1.

„Z gólu mám radosť a teším sa, že som takto oslávil narodeniny. Spokojnejší by som však bol, keby sme vyhrali. Body veľmi potrebujeme,“ povedal Duda pre klubový web.

„Na druhej strane, štyri body zo zápasov proti Dortumundu a Wolfsburgu sú v poriadku. Keby sme dnes prehrali, tak by víťazstvo v Dortmunde nič neznamenalo,“ do­dal.

Náskok Kolín dlho neudržal, pretože v 47. minúte vyrovnal na konečných 2:2 Holanďan Wout Weghorst.

"Prvý polčas nebol z našej strany zlý. Hrali sme pekný futbal a boli sme kompaktní v obrane. Škoda, že sme inkasovali tak rýchlo po polčase, mohli sme vedenie udržať dlhšie.

Potom sme ešte mali pár kontier, ale už nám nevyšli. Prvý polčas bol evidentne lepší z našej strany," pokračoval Duda, ktorý odohral celý duel.

Slovenský ofenzívny futbalista poukázal aj na to, že Kolín má veľmi mladý tím.

"Základná jedenástka, ktorú poslal tréner na ihrisko, bola veľmi mladá. Ja som bol ako 26-ročný na ihrisku jeden z najstarších. Mladí hráči v našom tímu ukázali svoj potenciál, ale samozrejme, že sa musíme všetci zlepšiť.

Na budúci týždeň sa opäť pokúsime o víťazstvo," dodal Duda, ktorý bol po brankárovi Timovi Hornovi druhým najstarším hráčom základnej zostavy trénera Markusa Gisdola.

Kolín opustil pásmo zostupu a poskočil na 15. miesto. Na konte má sedem bodov z desiatich duelov, na budúcu sobotu 12. decembra sa predstaví na ihrisku predposledného Mainzu.

Remíza v šlágri

V akcii bol aj ďalší slovenský futbalista László Bénes, ktorého Borussia Mönchengladbach remizovala na pôde Freiburgu 2:2. Bénes nastúpil v 53. minúte.

V šlágri kola remizovali futbalisti Bayernu Mníchov s RB Lipsko 3:3 a udržali si pozíciu lídra o dva body pred sobotňajším súperom. Dva góly Bayernu strelil Thomas Müller, pri všetkých troch presných zásahoch obhajcu titulu asistoval Kingsley Coman.

Najšokujúcejšie prestupy futbalovej histórie Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Carlos Tévez. Argentínčan opustil v roku...

Lipsko sa v Allianz Arene ujalo vedenia v 19. minúte zásluhou Christophera Nkunkua, Bayernu sa však ešte do prestávky podarilo otočiť skóre.

V 30. minúte vyrovnal Jamal Musiala, ktorý chvíľu predtým vystriedal zraneného Javiho Martineza, a v 34. minúte poslal Bavorov do vedenia Müller.

Ofenzívne galapredstavenie pokračovalo, v 36. minúte vyrovnal Justin Kluivert a krátko po prestávke Lipsko šokovalo domácich po tom, ako zabudnutý Emil Forsberg z malého vápna nedal umiestnenou hlavičkou šancu Manuelovi Neuerovi.

Aspoň bod pre Bayern zachránil v 75. minúte Müller.