Facky pre gigantov. Liverpool schytal sedmičku, domáca potupa United

Futbalisti domácej Aston Villy deklasovali v nedeľnom zápase 4. kola anglickej Premier League majstrovský FC Liverpool 7:2. Hetrikom sa o to pričinil útočník Ollie Watkins.

04.10.2020 16:07 , aktualizované: 22:24
Mohamed Salah, Roberto Firmino Foto: ,
Hviezdy Liverpoolu Mohamed Salah a Roberto Firmino v zápase proti Aston Ville.

„The Reds“ po troch ligových víťazstvách za sebou utrpeli prvú prehru a v tabuľke im patrí priebežná piata priečka, Aston Villa je s troma triumfami z troch duelov druhá.

Domácich naštartovala chyba brankára Adriana v rozohrávke v 4. minúte, ktorú využil Watkins a rovnaký hráč dal v 22. minúte aj exportný druhý gól. Hoci Mohamed Salah znížil, domáci ešte do prestávky dali dva góly, Watkins zásahom hlavou na 4:1 skompletizoval hetrik.

V druhom dejstve disponovaní domáci dali aj piaty gól po krásnej strele Rossa Barkleyho, Salah ešte znížil druhým gólom v súboji, ale klub z Birminghamu ešte pridal ďalšie dva góly vďaka Jackovi Grealishovi.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa postarali o demontáž domáceho Manchestru United, ktorý zdolali 6:1. Po dva góly strelili Harry Kane a Son Heung-Min.

Serge Aurier oslavuje piaty gól v sieti... Foto: SITA/AP, Carl Recine
Serge Aurier Serge Aurier oslavuje piaty gól v sieti Manchestru United. Vľavo sklamaný Paul Pogba.

„Červení diabli“ začali dobre a už 2. minúte premenil jedenástku Bruno Fernandes. Hostia však expresne otočili stav, keď najprv vo 4. minúte vyrovnal Tanguy Ndombele a o tri minúty neskôr skóroval Son Heung-Min.

Domácim ešte viac skomplikoval situáciu Anthony Martial, keď v 28. minúte videl červenú kartu za úder súpera do tváre. Tottenham vzápätí využil presilovku, keď sa po prvý raz presadil Kane a do polčasovej prestávky pridal svoj druhý zásah Son Heung-Min.

Katastrofálny večer United pokračoval aj po zmene strán, v 51. minúte pridal piaty gól „kohútov“ Serge Aurier a v 79. minúte premenil pokutový kop Kane.

Manchester United inkasoval šesť gólov v Premier League iba po tretí raz, predtým v roku 1996 od Southamptonu a 2011 od mestského rivala City. Zároveň je Tottenham jediný tím v histórii, ktorému sa podarilo na Old Trafford skórovať štyrikrát v prvom polčase, rovnaký kúsok dokázal v roku 1957.

Prvá prehra Leicestru

Futbalisti Leicestru City stratili prvé body v novom ročníku, keď prehrali na domácej pôde s West Hamom United 0:3.

„Kladivári“ rozhodli o svojom triumfe už v úvodnom polčase, keď sa strelecky presadili Michail Antonio a Pablo Fornals. V závere pridal tretí gól Jarrod Bowen.

Za West Ham nastúpili aj českí futbalisti – Tomáš Souček a debutant Vladimír Coufal len dva dni po prestupe zo Slavie Praha.

FC Fulham v bránke bez slovenského reprezentanta Mareka Rodáka vyšiel opäť bodovo naprázdno. Nováčik súťaže prehral na štadióne Wolverhamptonu Wanderers 0:1 a je na dne tabuľky.

Arsenal Londýn zdolal Sheffield United 2:1 a posunul sa na štvrté miesto. O zisku troch bodov rozhodli v druhom polčase v priebehu troch minút Bukaya Saka a Nicolas Pepe.

Premier League – 4. kolo:

Manchester United – Tottenham 1:6 (1:4)
Góly: 2. Fernandes (z 11 m) – 7. a 37. Son Heung-Min, 30. a 79. Kane (druhý z 11 m), 4. Ndombele, 51. Aurier

Leicester City – West Ham United 0:3 (0:2)
Góly: 14. Antonio, 34. Fornals, 83. Bowen

FC Southampton – West Bromwich Albio 2:0 (1:0)
Góly: 41. Djenepo, 68. Romeu

Arsenal Londýn – Sheffield United 2:1 (0:0)
Góly: 61. Saka, 64. Pepe – 84. McGoldrick

Wolverhampton Wanderers – FC Fulham 1:0 (0:0)
Gól: 55. Neto