Kucka vyslal geniálnu prihrávku. Potom napodobnil Škriniara

Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v dueli 28. kola talianskej Serie A doma nad Lecce 4:0 a potvrdili post lídra tabuľky.

27.06.2020 08:00 , aktualizované: 28.06.2020 23:58
Juraj Kucka Foto: ,
Juraj Kucka (vľavo) v drese Parmy na archívnej snímke.

Gólom z penalty a dvoma asistenciami sa pod triumf podpísal Cristiano Ronaldo a obhajca titulu má náskok sedem bodov pred druhým Laziom Rím, ktoré v sobotu privíta Fiorentinu.

Juventus dal všetky štyri góly až v druhom polčase, keď už Lecce hralo oslabené o vylúčeného obrancu Fabia Lucioniho. Ten videl v 32. minúte priamo červenú kartu po zákroku na unikajúceho Rodriga Bentancura.

Osem minút po prestávke poslal favorita do vedenia Paulo Dybala vydarenou strelou spoza šestnástky po spätnej prihrávke Ronalda.

Portugalský kanonier o necelých desať minút neskôr sám premenil pokutový kop, keď ho predtým fauloval Luca Rossettini a v 83. minúte pätičkou pripravil gól pre striedajúceho Gonzala Higuaina. O chvíľu neskôr uzavrel skóre zblízka hlavou Matthijs de Ligt.

Po reštarte ligy ešte nestratil Juventus ani bod a v najvyššej súťaži má na konte päť víťazstiev za sebou. Lecce je po štvrtej prehre v sérii na zostupovej 18. priečke.

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka odohral prvýkrát od príchodu do Neapola celý zápas.

Jeho tím zvíťazili v nedeľňajšom domácom stretnutí 28. kola talianskej Serie A nad SPAL Ferrara 3:1. Neapol dosiahol piaty triumf za sebou a v ligovej tabuľke figuruje na šiestom mieste.

V základnej zostave sa predstavil aj Lukáš Haraslín, za Sassuolo však odohral iba prvý polčas. Na jeho miesto nastúpil Jeremie Boga a dvomi gólmi pomohol k domácej remíze s Hellasom Verona 3:3. Hostia pritom viedli až do 90.+7 minúty, bod pre Sassuolo zariadil Rogerio.

Šiesty triumf za sebou si pripísala Atalanta, ktorá zvíťazila v Udine 3:2 a poistila si štvrté miesto v ligovej tabuľke. Pred piatym AS Rím má náskok deväť bodov.

AC Miláno zvíťazilo nad AS Rím 2:0. Oba góly strelili až v závere duelu, najprv sa presadil Ante Rebič, poistku pridal Hakan Calhanoglu, ktorý premenil jedenástku. Rimania prehrali prvýkrát po troch víťazstvách.

Parma prehrala doma s Interom Milánom 1:2. Domáci viedli po góle Gervinha, ktorému parádne prihral Juraj Kucka.

Slovenský reprezentant si potom neudržal nervy na uzde. Po vyrovnávajúcom góle Stefana de Vrija adresoval hlavnému rozhodcovi Fabiovi Marescovi niekoľko štipľavých slov a videl za to rovno červenú kartu.

Napodobnil tak svojho krajana Milana Škriniara, ktorý vynadal rozhodcovi minulý týždeň v súboji so Sassuolom. Pre trojzápasový trest chýbal Interu aj v nedeľu proti Parme.

Serie A – 28. kolo

Juventus Turín – US Lecce 4:0 (0:0)
Góly: 53. Dybala, 62. Ronaldo (z 11m), 83. Higuain, 85. De Ligt, ČK: 32. Lucioni (Lecce)

Lazio Rím – AC Fiorentina 2:1 (0:1)
Góly: 67. Immobile (z 11 m), 83. Alberto – 25. Ribery, ČK: 90.+5 Inzaghi – Vlahovič
D. Vavro (Lazio) celý zápas na lavičke náhradníkov

Cagliari Calcio – FC Turín 4:2 (2:0)
Góly: 12. Nandez, 17. Simeone, 46. Nainggolan, 68. Joao Pedro (z 11 m) – 60. Bremer, 66. Belotti

Brescia Calcio – FC Janov 2:2 (2:1)
Góly: 10. Donnarumma, 13. Sempini – 38. Falque (z 11 m), 70. Pinamonti (z 11 m)

Neapol – SPAL Ferrara 3:1 (2:1)
Góly: 4. Mertens, 36. Callejon, 78. Younes – 29. Petagna