Nerozhodný súboj Slovákov. Inter v dráme stratil body, Škriniar dostal červenú

Futbalisti Interu Miláno remizovali v stredajšom domácom stretnutí 27. kola najvyššej talianskej súťaže so Sassuolom 3:3.

23.06.2020 21:40 , aktualizované: 24.06.2020 23:48
Milan Škriniar, Cristiano Biraghi a Romelu... Foto: SITA/AP, Luca Bruno
Milan Škriniar, Cristiano Biraghi, Romelu Lukaku Milan Škriniar, Cristiano Biraghi a Romelu Lukaku po druhom góle Interu.

V drese Milánčanov nastúpil v základnej zostave slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý v nadstavenom čase dostal po druhej žltej červenú kartu.

Za hostí nastúpil v 67. minúte slovenský krídelník Lukáš Haraslín.

Inter prehrával od 4. minúty, keď sa presadil Francesco Caputo, no ešte do prestávky dokázal otočiť stav vďaka jedenástke Romelua Lukakua a zásahu Cristiana Biraghiho.

V závere zápasu vyrovnal z pokutového kopu Domenico Berardi, ale vzápätí poslal domácich opäť do vedenia Borja Valero. Hostia sa nevzdali a bod pre nich zariadil Giangiacomo Magnani.

Milánčania figurujú v ligovej tabuľke na treťom mieste o štyri body za Laziom Rím, ktoré premárnilo dvojgólový náskok a podľahlo na pôde Atalanty Bergamo 2:3.

Slovenský obranca Denis Vavro presedel duel na lavičke náhradníkov hostí. Manko Lazia na vedúci Juventus Turín sa zvýšilo na štyri body.

Edin Džeko zabezpečil dvoma gólmi v druhom polčase domáce víťazstvo AS Rím nad Sampdoriou Janov 2:1.

Juventus nezaváhal

Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v pondelok na ihrisku Bologne 2:0 a potvrdili post lídra tabuľky.

Juventus vo svojom prvom ligovom dueli po pauze spôsobenej koronavírusom získal rozhodujúci náskok už v prvom polčase.

Najskôr sa v 23. minúte strelou do stredu bránky z pokutového kopu presadil Cristiano Ronaldo, o trinásť minút neskôr zvýšil Paulo Dybala vydareným pokusom z hranice šestnástky na 2:0.

Po prestávke sa už skóre nemenilo, obhajca titulu však v nadstavenom čase prišiel o vylúčeného obrancu Danila. Bologna je na 10. priečke.

Aj futbalisti AC Miláno uspeli vo svojom prvom dueli po koronapauze, keď vyhrali na ihrisku Lecce presvedčivo 4:1 a v tabuľke sa posunuli na siedmu pozíciu.

Milánčania rozhodli o zisku troch bodov v druhom polčase, keď od stavu 1:1 zaznamenali tri góly. Za hostí sa presadili postupne Samuel Castillejo, Giacomo Bonaventura, Ante Rebič a Rafael Leao.

V tabuľke posledná Brescia získala bod na pôde Fiorentiny po remíze 1:1. Slovenský futbalista Nikolas Špalek nastúpil za hostí v 66. minúte a deväť minút pred koncom videl žltú kartu za faul.

Fiorentina dohrávala s desiatimi mužmi, keď rozhodca vylúčil v 70. minúte obrancu Martina Caceresa a následne vykázal po protestoch aj trénera domácich Giuseppeho Iachiniho.

Serie A – 27. kolo:

Streda:

Inter Miláno – Sassuolo Calcio 3:3 (2:1)
Góly: 41. Lukaku (z 11 m), 45.+1 Biraghi, 86. Valero – 4. Caputo, 81. Berardi (z 11 m), 89. Magnani. ČK: 90.+3 ŠKRINIAR (Inter) po 2. ŽK
M. Škriniar (Inter) nastúpil v základe a v 90.+3 min dostal ČK – L. Haraslín (Sassuolo) hral od 67. min

AS Rím – Sampdoria Janov 2:1 (0:1)
Góly: 64. a 85. Džeko – 11. Gabbiadini

Atalanta Bergamo – Lazio Rím 3:2 (1:2)
Góly: 38. Gosens, 66. Malinovskij, 80. Palomino – 5. De Roon (vlastný), 11. Milinkovič-Savič

Pondelok:

ACF Fiorentina – Brescia Calcio 1:1 (1:1)
Góly: 29. Pezzella – 17. Donnarumma (z 11m), ČK: 70. Caceres (Fiorentina)
N. Špalek za hostí od 66. min

US Lecce – AC Miláno 1:4 (0:1)
Góly: 54. Mancosu (z 11m) – 26. Castillejo, 55. Bonaventura, 57. Rebič, 72. Leao

FC Bologna – Juventus Turín 0:2 (0:2)
Góly: 23. Ronaldo (z 11m), 36. Dybala, ČK: 90.+1 Danilo (Juventus)